Pilnībā izdangāta iela apgrūtina sirmgalvju pārvietošanos; Rīgas dome naudu remontam nedod

Pievienot komentāru
Pilnībā izdangāta iela apgrūtina sirmgalvju pārvietošanos; Rīgas dome naudu remontam nedod
Foto: Ekrānuzņēmums

Mēs esam paēduši un siltumā, bet gribas arī dzīvot, tā saka veco ļaužu pansionāta iemītnieki, kurus no ārpasaules 21. gadsimta Rīgā šķir dubļains, kravas transporta izdangāts un neapgaismots ceļš bez ietves. Jau gadiem situācija bijusi saspringta, taču šobrīd tā kļuvusi kritiska.

Jau gadiem Jaunpils iela ir nesakārtota, taču šobrīd situācija kļuvusi īpaši saspringta – stāsta netālu no pansionāta dzīvojošais Jānis Misa.

“Neapgaismota, nevienā stabā luktura nav, ietves nav, mašīnas joņo, te no celtniecības firmas nāk ārā tie milzīgi lielie…, traktors virsū vai ceļamkrāns,” viņš saka.

Foto

Pansionātā šobrīd vecumdienas vada ap 150 cilvēku, daudziem ir kustību problēmas, un sirmgalvji pārvietojas ratiņkrēslos, ar staigulīšiem vai kruķiem.

Tas, ka ceļa malā nav ietves, tas ir regulāri applūdis, un tas, ka gājējiem brauktuve jādala ar smago transportu, nav normāli, norāda pansionāta sociālā darbiniece Ilona Ceicāne. Pansionāts jau vairākas reizes vērsies arī Rīgas domē ar lūgumu risināt šo situāciju, bet Rīgas domes Satiksmes departaments atbildējis, ka tam nevar piešķirt naudu.

Novembra vidū ar 55 pansionāta iemītnieku parakstīta vēstule nosūtīta arī Rīgas domes priekšsēdētājam. Bet tikmēr, lai tiktu līdz tuvējam tirdzniecības centram un kaut vai aptiekai, pansionāta administrācija un pansionāta iemītnieki dažādi cenšas rast izeju.

Lilitai un Vladimiram šī ir trešā ziema pansionātā, abi pārvietojas ratiņkrēslā. Lilita stāsta, – ja iela būtu asfaltēta, pati varētu aizbraukt līdz veikalam. Saldumus, ziepes un zobu pastu sirmgalvji vismaz var iegādāties improvizētā kioskā pirmajā stāvā.

Tikmēr Satiksmes departamentā saka, – lai ielu sakārtotu, vajadzīgas milzīgas investīcijas, taču šī iela nav prioritāšu sarakstā. Departaments sola izvērtēt, vai būtu iespējams pa Jaunpils ielu liegt arī braukt smagajām automašīnām.

Video