Piketā aizstāv spiegošanā notiesāto Buraku

5 komentāri

Pie Brīvības pieminekļa ceturtdien, 12. novembrī, pulcējās ap divdesmit “Latvijas Krievu savienības” (LKS) aktīvistu, lai piketā atbalstītu par spiegošanu saistībā ar Krievijai piegādātām slepenām ziņām uz 15 gadiem notiesāto Oļegu Buraku, vēsta TV3 Ziņas.

LKS rīkoja piketu, atbalstot spiegošanā apsūdzēto, bijušo Iekšlietu ministrijas amatpersonu – Oļegu Buraku. Notiekošo uzraudzīja policija, taču uz piketu sanācis neliels cilvēkus skaits, bet starp tiem arī apsūdzētā dēls.

Saskaņā ar apsūdzību Buraks ilgstoši apmaiņā pret materiālu atlīdzību vāca un Krievijas izlūkdienestam nodeva neizpaužamas ziņas, tostarp tādas, kas satur valsts noslēpumu. No 2000. gada līdz 2006. gadam apsūdzētais ticies ar izlūkdienesta pārstāvjiem, dokumenti vākti vēl ilgstošākā laika posmā. Informācijas centra Šaujamieroču uzskaites nodaļas priekšnieka amatu viņš pameta 2006.gadā. Lasi par šo: Spiegošanā apsūdzētajam Oļegam Burakam tiesa piespriež 15 gadu cietumsodu

Pirmās instances tiesa vasarā Oļegu Buraku atzina par vainīgu spiegošanā Krievijas interesēs un piesprieda viņam 15 gadu cietumsodu. Piketa rīkotāji, Latvijas krievu savienība, to vērtē kā “nāves spriedumu”, ņemot vērā Buraka vecumu un veselības stāvokli.

“Uzskatu, ka manu tēvu apcietināja nelikumīgi, pārkāpjot cilvēktiesības. Soda mērs ir augstāks nekā par slepkavību! Pierādījumu nav, gribētu redzēt kaut vienu pierādījumu, lai tuviniekiem kļūtu skaidrs, bet nekā tāda nav! Pieprasu, lai spriedumu pārskata,” teica apsūdzētā dēls Romāns Buraks.

Kopumā Burakam apsūdzība celta par sešiem noziedzīgiem nodarījumiem. Bijusī amatpersona apsūdzēta arī par pornogrāfiska rakstura materiāla apriti, kuros attēlota cilvēka seksuālas darbības ar dzīvnieku un dzimumtieksmes apmierināšana vardarbīgā veidā. Prokuratūras ieskatā, apsūdzētais veicis arī šaujamieroča, munīcijas un sprāgstvielas iegādāšanos un glabāšanu bez atļaujas.

Piketētāji gan uzskata, ka lieta pret Buraku ir kā atriebība pret viņu.

“Visi tiesu materiāli ir noslēpums, nevaram izvērtēt, cik un vai pareizs bijis tiesas lēmums, vai tā ir vienkārši izrēķināšanās par to, ka Oļegs Buraks, būdams policists, pretojās korupcijai savā policijas pārvaldē,” sacīja LKS līderis Miroslavs Mitrofanovs.

Daļa sanākušo ieradās uz piketu, lai protestētu pret valsts iestāžu darbību kā tādu.

“Ģenerālprokuratūra, tiesa pārkāpj ne tikai Buraka tiesības, bet arī bāreņu, trūcīgo personu tiesības Latvijā, invalīdu tiesības!” uzskata piketētājs Genādijs.

Jāpiemin, ka Buraka lietas izmeklēšanas laikā Valsts drošības dienests veica kratīšanas, kuru laikā izņēma vairākus datu nesējus, pie apsūdzētā atrasti arī divi pašizgatavoti šaujamieroči, dažāda veida patronas.