Piespriestais cietumsods par nolaidību liks ārstiem vairāk domāt par savu atbildību

Komentāri

Jūrmalas pilsētas tiesas spriedumam, diviem ārstiem par nolaidību piespriežot cietumsodu, būs pozitīva ietekme uz ārstu atbildību, un ārstiem, kas izturas pret darba pienākumiem nekorekti, iespējams, liks pārdomāt savu rīcību, tā raidījumam LNT Ziņas vērtēja Pacientu ombuda juriste Inese Naumova.

Viņasprāt, tādējādi uzlabosies ārstniecības kvalitāte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pacientu ombuda juriste atzina, ka organizācijas praksē tas ir pirmais šāds gadījums, kad ārstiem par nolaidīgu rīcību vai nekvalitatīvas medicīniskās palīdzības sniegšanu piemērota reāla brīvības atņemšana.

Jūrmalas slimnīcas vadība skaidro, ka pēc šā negadījuma slimnīcā tika veikta pārbaude, un tā rezultātā dzemdību protokolam tagad pievērš daudz lielāku uzmanību.

Tā kā spriedums pasludināts pirmajā instancē un neparedz nekavējošu apcietinājumu, abi ārsti turpina strādāt Jūrmalas slimnīcā. ”No manis puses skatoties, es pieņemšu lēmumu tikai tad, kad lieta būs beigusies un būs galējais spriedums,” raidījumam teica Jūrmalas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Egons Liepiņš.

Kā ziņots, Jūrmalas pilsētas tiesa atzinusi – ārstu Sergeja Gamzajana un Valda Mozgira nolaidīgas rīcības dēļ miris jaundzimušais. Ārstiem piespriests reāls cietumsods – Gamzajanam piemērota brīvības atņemšana uz gadu un trim mēnešiem, savukārt Mozgirim – uz pusotru gadu. Traģēdija notikusi pirms septiņiem gadiem, kad ārsti nav spējuši sniegt kvalitatīvo palīdzību dzemdību laikā.

Pēc bērna nāves vecāki vērsās Veselības inspekcijā. Tā atklāja pārkāpumus ārstēšanā un dzemdību protokola ievērošanā. Tad policijā tika sākts kriminālprocess. Tas vairāku apstākļu dēļ ieilga gadiem, taču 2010. gadā lieta beidzot nonāca tiesā un pēc ilgstošas tiesāšanās beidzot pasludināts spriedums.

Pilns tiesas spriedums būs pieejams 26. februārī. To desmit dienu laikā varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā, un apsūdzēto advokāte Andra Ločmele jau informējusi, ka abi ārsti tiesas spriedumu noteikti pārsūdzēs.

Lasi vēl