Piešķirs līdz 2,9 miljoniem eiro piemaksām pie dīkstāves pabalsta par apgādībā esošiem bērniem

2 komentāri
Piešķirs līdz 2,9 miljoniem eiro piemaksām pie dīkstāves pabalsta par apgādībā esošiem bērniem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Finanšu ministrija no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirs Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) finansējumu, kas nepārsniedz 2,91 miljonu eiro, lai nodrošinātu piemaksas pie dīkstāves pabalsta par apgādībā esošiem bērniem.

To paredz Ministru kabineta izdotais rīkojums, kas publicēts oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” ceturtdienas papildu laidienā.

Minētā summa – ne vairāk kā 2 908 280 eiro – tiks izmantota, lai nodrošinātu darbiniekiem, kuri saņem dīkstāves pabalstu, piemaksu 50 eiro apmērā par katru apgādībā esošu bērnu vecumā līdz 24 gadiem, par kuru attiecīgajam darbiniekam uz dīkstāves pabalsta piešķiršanas dienu tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums.

Kā ziņots, VSAA jau šīs nedēļas sākumā izmaksāja piemaksas pie dīkstāves pabalsta pirmajām 154 personām, kuru apgādībā ir bērni, aģentūru LETA informēja VSAA preses sekretāre Iveta Daine.

Piemaksu pie dīkstāves pabalsta 50 eiro apmērā mēnesī par katru apgādībā esošu bērnu VSAA piešķir bez personas iesnieguma, pamatojoties uz informāciju, ko saņem no VID par izmaksātajiem dīkstāves pabalstiem, un ņemot vērā pabalsta saņēmēja tiesības šajā periodā izmantot iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu par apgādībā esošu bērnu. Piemaksu pie dīkstāves pabalsta VSAA pārskaita uz saņēmēja kontu, kurā VID pārskaitījis dīkstāves pabalstu.

Piemaksas apmēru VSAA nosaka proporcionāli dienu skaitam, par kurām ir tiesības saņemt piemaksu. Piemēram, ja personai VID piešķīris dīkstāves pabalstu par periodu no 1.aprīļa līdz 30.aprīlim un personas apgādībā reģistrēti divi nepilngadīgi bērni, tad piemaksu pie dīkstāves pabalsta piešķirs par periodu no 3.aprīļa līdz 30.aprīlim un to aprēķinās, nosakot piemaksas apmēru 50 eiro par katru bērnu, kopsummā par diviem bērniem 100 eiro, ņemot vērā periodu 28 dienas: 100 eiro / 30 dienas x 28 dienas = 93,33 eiro.

Piemēram, ja personai VID piešķīris dīkstāves pabalstu par periodu no 12.marta līdz 31.martam un šajā periodā personas apgādībā reģistrēts viens bērns, tad piemaksu pie dīkstāves pabalsta piešķirs par periodu no 12.marta līdz 31.martam un to aprēķinās, ņemot vērā piemaksas apmēru 50 eiro par bērnu un periodu 20 dienas: 50 eiro / 31 dienas x 20 dienas = 32,26 eiro.

Piemaksu VSAA izmaksās par periodu, par kuru piešķirts dīkstāves pabalsts. Piemaksas izmaksu VSAA pārtrauks, ja bērns vairs nav pabalsta saņēmēja apgādībā.