Piešķir papildu finansiālo atbalstu ģimenes ārstiem par vakcinēšanu pret Covid-19

0 Komentāru
Piešķir papildu finansiālo atbalstu ģimenes ārstiem par vakcinēšanu pret Covid-19
VALSTS KANCELEJA

Aktīvākas ģimenes ārstu iesaistes vakcinācijā pret Covid-19 sekmēšanai, valdība piektdien, 8.oktobrī, atbalstīja Veselības ministrijas ieceri piešķirt papildu finansiālu stimulu ģimenes ārstu praksēm.

Paredzēts, ka no šā gada 1. oktobra līdz 31. decembrim ģimenes ārsta prakse par katru ievadītu vakcīnas devu saņems 11,87 eiro piemaksu.

Palielinātas iepriekš noteiktās piemaksas par praksē reģistrētajiem vakcinētiem senioriem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām ar hroniskām slimībām:

  • 2 eiro par katru cilvēku, ja vakcinācijas aptvere ir līdz 60%;
  • 4 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 60% līdz 80%
  • 6 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 80% līdz 100%.

Papildu noteiktas piemaksas par pārējiem praksē reģistrētajiem vakcinētiem cilvēkiem:

  • 1 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir līdz 50%;
  • 3 eiro, ja aptvere ir no 50% līdz 70%;
  • 5 eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 70% līdz 100%.

Piemaksas saņems tikai par praksē reģistrēta cilvēka vakcināciju.

Lai stiprinātu emocionālo veselību ģimenes ārstu praksē nodarbinātajiem, kuri ikdienā saskaras ar lielu darba apjomu un pastiprinātu psiholoģisko spriedzi, paredzēta iespēja prakses personālam, kas iesaistīts vakcinācijā, nodrošināt iespēju saņemt veselības veicināšanas un rehabilitācijas pakalpojumus. Šim mērķim katrai praksei būs pieejami 440 eiro par veselības veicināšanas un rehabilitācijas pasākumiem, kas saņemti no 2021.gada 1. oktobra līdz 2022. gada 31. augustam.

Atbalstam ģimenes ārstu prakses var pieteikties, iesniedzot pieteikumus Nacionālajā veselības dienestā. Līdz šim ģimenes ārstu praksēm papildu piešķirts vairāk nekā 50 miljonu eiro liels Covid-19 finansējums, tostarp Covid-19 piemaksām un ar Covid-19 saistītajiem pakalpojumiem. Tāpat līdz šim ģimenes ārstu praksēm sniegti vairāki atbalsta pasākumi vakcinācijai pret Covid-19.

No 1. oktobra vakcinācijā pret Covid-19 iesaistīta ikviena ģimenes ārsta prakse, kas sniedz valsts apmaksāto veselības aprūpi.

Tāpat nolemts, ka dažādu ministriju un valsts un pašvaldības iestāžu darbiniekiem virsstundu skaits varēs pārsniegt Darba likumā vai konkrētajā regulējumā noteikto maksimālo apmēru. Tas noīmē – valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus, kā arī Valsts ieņēmumu dienesta, Nacionālā veselības dienesta darbiniekiem virsstundu skaits varēs pārsniegt patlaban likumā noteikto, bet nedrīkstēs būt lielaķs par 60 stundām nedēļā.

Tas attieksies arī uz Iekšlietu ministrijas (IeM) darbiniekiem, IeM sistēmas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, kā arī IeM iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, pašvaldības policijas, bāriņtiesas un pašvaldības sociālo dienestu darbiniekiem, kā arī to sociālo pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem, kuri nodrošina izmitināšanu, aprūpi un uzraudzību, varēs noteikt tādu virsstundu darba laiku, kas pārsniedz Darba likumā noteikto maksimālo virsstundu laiku, bet kopā ar normālo darba laiku nepārsniedz 60 stundas nedēļā.

Lasi vēl: No pirmdienas valstī uz trim mēnešiem izsludinās ārkārtējo situāciju, būtiski ierobežojot nevakcinētos

0 Komentāru