1 komentārs

“Atbrauks vīrietis un viņam vairākas sievas, kaudze bērnu – mums tas būs nepierasti. Viņi mūs nesapratīs, mēs – viņus. Vajag daudz laika, lai iedzīvotos,” tā, vaicāta par to, vai Latvijā būtu jāuzņem bēgļi, pauž pierobežas Skrudalienas pagasta iedzīvotāja Valentīna.

Valentīna, Skrudalienas pagasta iedzīvotāja:

Mums jau tā ir maz iedzīvotāju, turklāt latviešu. Ja vēl klāt nāk bēgļi, tas nebūs valstij labi. Viņiem ir cita kultūra, cits dzīvesveids un daudzsievība.

Skrudalienas pagastā lielākoties cilvēki savā starpā sarunājas krievu valodā, arī tas ir viens no iemesliem, kādēļ, viņuprāt, bēgļi uz pierobežas teritorijām nebūtu jāsūta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Daugavpils novada Skrudalienas pagasta Silenes ciems atrodas vien septiņu kilometru attālumā no Baltkrievijas robežas. Cilvēki ir informēti, ka šobrīd ir jāpievērš īpaša uzmanība un jāziņo robežsargiem, ja viņiem ir aizdomas par bēgļu iekļūšanu Latvijas teritorijā.

Līdz šim gan sastaptie iedzīvotāji neko aizdomīgu nav pamanījuši. Viņiem pašiem savu rūpju netrūkst, pirmkārt, jādomā, kā izdzīvot. Pierobežā valda liels bezdarbs, nabadzība un cilvēku skaita samazināšanās, jaunieši aizbrauc, vecie aiziet aizsaulē, aiz sevis atstājot tukšas un pamestas mājas.

Ļubova, Skrudalienas pagasta iedzīvotāja:

Darba nav. Izdzīvoju ar haltūrām – vasarā ogas lasām un sēnes, tā arī izdzīvojam.

Cīnoties par savu izdzīvošanu, Skrudalienas pagasta iedzīvotājiem jautājums par bēgļu uzņemšanu un pabalstiem, kas viņiem tiks maksāti, cilvēkiem šķiet netaisnīgs.

Diāna, Skrudalienas pagasta iedzīvotāja:

Pašiem savi cilvēki sēž bez darba, bez naudas, bet kāds sēdēs un strādās uz valsts rēķina. Ja bērniem maksā 11 eiro, bet viņiem maksās vairāk, esmu “pret”.

Alodija, Skrudalienas pagasta iedzīvotāja:

Ko viņi šeit darīs? Nosals! Mums pašiem savu jauniešu nav, kādu darbu mēs viņiem varam dot?

Iedzīvotāju teiktajam piekrīt arī Skrudalienas pagasta pārvaldē. Cilvēki, kuriem ir piešķirts trūcīgās personas statuss, saņem 128 eiro lielu pabalstu. Tāpat arī pensionāru pensijas te ir no 150 līdz 180 eiro, kamēr bēgļiem viena mēneša iztikas minimums varētu būt divreiz lielāks.

Betija Ivanova, Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja:

Tātad vietējam cilvēkam jāizdzīvo ar to naudu, bet bēgļiem būs 256 eiro. Pamatojumi un apgalvojumi, ja viņi saņems tik mazu naudu – 130 eiro, viņi ies laupīt, tātad mūsu valdība apzinās, ka pie mums iekļūs cilvēki, kuri ir agresīvi.

Par jautājumu, vai nepieciešams uz robežas būvēt žogu, lai mazinātu nelegālo imigrantu plūsmu, Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja to uztver ar skepsi. Viņasprāt, nepieciešams stiprināt un modernizēt infrastruktūru, kā arī palielināt robežsargu skaitu.


Betija Ivanova, Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja:

Tas smieklīgi izskatās un izklausās. Kad bija cūku mēris, mums arī pateica – varbūt būvēsim žogu tām cūkām. Tas nebija reāli, jo tas ir dzīvnieks, un tas atradīs sev eju, tas ies tur, kur viņam vajag. Tāpat ar bēgļiem – kādi žogi, ja cilvēks ir tendēts, ka viņam ir jātiek tur, viņš atradīs tās plakanknaibles.

Šobrīd Skrudalienas pagastā deklarēti 1400 iedzīvotāju, no tiem aptuveni 100 šeit vairs nedzīvo. Pagastā atzīst, ka trūkst jauniešu un aktīvu cilvēku, kuri varētu veicināt pierobežas teritorijas attīstību.

Video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl