Pierīgā pieaug iedzīvotāju skaits un rodas problēmas ar izglītības iestāžu trūkumu

0 Komentāru

Pierīgā esošās pašvaldības uztraucas par izglītības iestāžu trūkumu, LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Pierīgas pašvaldību apvienības izpilddirektore Daiga Jurēvica.

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija, virknē Pierīgas novadu pērn audzis iedzīvotāju skaits – Carnikavā, Babītē, Ādažos, tāpēc pašvaldības aktualizē jautājumu izglītības iestāžu trūkumu.

Daiga Jurēvica
Pierīgas pašvaldību apvienības izpilddirektore

Pierīgas pašvaldības ir vienas no tām pašvaldībām, kurām nav jādomā par skolu slēgšanu, bet ir jādomā, kā šīs skolas būvēt. Mēs redzam, ka Pierīga ir vienīgā vieta Latvijā, kur iedzīvotāju skaits pieaug un pieaugs. Bēru skaits palielinās un ir vitāla nepieciešamība pēc skolām.

Augot bērnu skaitam, pēdējos gados Pierīgas novados skolās ir pat 12 līdz 13 pirmās klases. Tāpat Pierīgas pašvaldības saskaras ar problēmām bērnudārzu jautājumā. Tā, piemēram, radusies situācija, kurā Pierīgas pašvaldības nespēj uzbūvēt jaunas pirmsskolas izglītības iestādes, savukārt privātie bērnudārzi daļai ģimeņu izmaksā pārlieku dārgi. Jurēvica uzsver, ka problēmu risināšanai nepieciešams uzlabot izglītības iestāžu infrastruktūru.

0 Komentāru