Komentāri

Jau rītdien visā Latvijā cilvēki rosīsies, lai sakoptu un labiekārtotu apkārtējo vidi Lielajā talkā. Diemžēl ir arī tādas vietas, kur pat pēc talkošanas visai drīz cilvēki jau to atkal ir piemēslojuši.

Kopumā šogad talkošanai pieteiktas vairāk nekā 2000 vietas visā Latvijā, no kurām apstiprinātas 1600. Lielās talkas laikā visi tiek aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, izgatavot putnu būrīšus utt.

Ekrānuzņēmumi

“900 sekunžu” komanda piektdienas rītā pabija Rīgā, Šķirotavas apkaimē, kur tuvējā mežā daudziem apkārtnes iedzīvotājiem gadu no gada paveras visai skumjš skats – piegružots mežs. Par spīti tam, ka katru pavasari cilvēki te aktīvi talko un teritoriju sakopj.

Kā stāsta vietējā iedzīvotāja Žanete, šāda situācija tur ir vismaz 10 gadus – katru pavasari Šķirotavas apkaimē dzīvojoši mežu sakopj, taču nepaiet ne ilgs laiks, kad tas atkal ir piemēslots. Tā kā blakus atrodas šoseja, šai vietai ir viegli piekļūt ar auto un daudzi vienkārši izgāž savus atkritumus mežā.

Video

Lasi vēl