Pieņemts jauns likums, ka no darba varēs atbrīvot valstij nelojālus skolotājus un direktorus

1 komentārs

Valdība akceptējusi vērienīgus labojumus Izglītības likumā. Izmaiņas tostarp paredz arī nekavējoties atbrīvot no darba valstij nelojālus skolotājus un direktorus. Vairāki ministri un pedagogu arodbiedrības pārstāvji uztraucās par kontroles mehānisms. Likuma izmaiņas pašreizējā veidolā paverot iespējas interpretācijām un ciest varot arī lojāli mācībspēki.

Labojumi Izglītības likumā paredz, ka darba devējam nekavējoties jāizbeidz darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiek konstatēts, ka persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei, vai arī “izglītojamajam mācību procesā tiek veidota nepareiza attieksme pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pedagogu arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga gan norāda, ka likuma labojumu teksts ir neizprotams un paver iespējas plašām interpretācijām. Var gadīties pārpratumi un ciest varot lojāli skolotāji. Tikmēr nozares ministrija oponē, ka neviens pedagogs netiks atlaists patvaļīgi bez konkrēta iemesla. Turklāt jebkuram būs iespējas sevi aizstāvēt, pārsūdzot lēmumu tiesā.

Foto

Lai izvairītos no pārpratumiem, Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis Izglītības ministrijai sagatavot Izglītības likumam pielikumu, kurā jāprecizē, kad pedagogs uzskatāms par nelojālu.

Saeimai šie apjomīgie likuma grozījumi vēl ir jāapstiprina.

Video

TOP komentāri

  • Anna
    0 0 0

    Anna

    Sen jau bija laiks! Universitātēs arī ir pas iedzēji, kuri uzskata, ka Latvija ir bilingvāla valsts,kas ir šokējoši!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl