Pievienot komentāru

“Latvijas lepnuma” balvas saņēmēji nominācijā “No sirds un sirdi” Ieva un Arnis Zundas vada “Rožkalnus” – Latvijā vienīgo kemphila ciematu, saimniecību ar humānu un sociāli terapeitisku ievirzi, kur ģimeniskā vidē dzīvo un strādā cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Ieva un Arnis Zundas pieteikti “Latvijas lepnuma” balvai, jo ziedojoties un pakārtojot savu dzīves ritmu citiem, raduši piepildījumu savai dzīvei un pierādījuši, ka galvenais nav uzvarēt pašam, daudz svarīgāk ir palīdzēt uzvarēt otram, arī tad, ja nākas novirzīties no savas līdzšinējās dzīves takas.

Kemphila ciemats atrodas Burtnieku novada Rencēnu pagastā, tas dibināts pirms 20 gadiem un ir daļa no visu pasauli aptverošas kustības. Kopumā pasaulē ir vairāk nekā 100 kemphila centru. Zundu pāris šo kopienu vada jau desmit gadus. Toreiz ģimene pieņēma lēmumu ar trim jaunākajiem bērniem (Zundām to ir pavisam pieci) pārcelties no Ogres uz Rencēniem.

Katram “Rožkalnu” iemītniekam ir savi pienākumi. Šeit dzīvojošie veic visdažādākos lauku darbus, saražoto un izaudzēto ne vien patērē paši, bet produkcija tiek arī pārdota.

”Visu, ko var izaudzēt, arī paši maksimāli audzējam,” saka Arnis.

“Tā ir kopiena. Mēs esam no matu galiņiem līdz papēžiem tajā visā iekšā jau desmito gadu. Bez ģimenes es to nespētu, mana ģimene ir mans lielākais balsts. Tas man ir milzīgs gandarījums. Ja mēs spējam negrozīties tikai ap savām problēmām un vajadzībām, un domāt, kā tās apmierināt, bet paplašinām savas ģimenes robežas. Ne vienmēr tas ir ērti, bet mūsos nāk tādi spēki, kurus ne vienmēr esam apzinājušies, ka mums tādi ir – tas ir redzēt otru cilvēku, pieņemt to, kāds viņš ir un atrast viņam vietu savā tuvumā,” bilst Ieva.

Viņa pauž, ja šie cilvēki dzīvotu noslēgtu dzīvi, diez vai viņiem būtu iespēja izdzīvot pilnasinīgu dzīvi.

”Latvijas Lepnuma” balvas ik gadu tiek piešķirtas ļoti dažādās nominācijās. Visu iepriekšējo gadu ”Latvijas Lepnumus” iepazīsti šeit!

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.