Piektdien un sestdien vairākos liela mēroga vakcinācijas centros prioritāro grupu iedzīvotājus vakcinēs ar “Pfizer”/”BioNTech” poti

6 komentāri
Piektdien un sestdien vairākos liela mēroga vakcinācijas centros prioritāro grupu iedzīvotājus vakcinēs ar “Pfizer”/”BioNTech” poti
REUTERS / SCANPIX

Piektdien, 23. aprīlī, un sestdien, 24. aprīlī, vairākos liela mēroga vakcinācijas centros tiks vakcinēti prioritāro grupu iedzīvotāji ar “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu, iepriekš reģistrējot laiku vietnē manavakcina.lv, Skaties.lv informēja Vakcinācijas projekta pārstāvji.

Piektdien, 23. aprīlī, un sestdien, 24. aprīlī, vairākos liela mēroga vakcinācijas centros iedzīvotājiem no patlaban atvērtajām prioritārajām grupām ir iespēja vakcinēties ar “Pfizer”/”BioNTech” Covid-19 vakcīnu “Comirnaty”, iepriekš reģistrējoties, izvēloties konkrētu vietu un laiku vietnē manavakcina.lv.

Šajā nedēļas nogalē vakcinēties liela mēroga vakcinācijas centros pēc iepriekšējas pieteikšanās vietnē manavakcina.lv tiek aicināti seniori 60+, iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem/bērniem ar imūnsupresiju, smagi slimu personu aprūpētāji, izglītības iestāžu darbinieki un operatīvo dienestu darbinieki/valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā “ViVaT”.

Par savu piederību prioritārajai grupai iedzīvotāji var pārliecināties, atverot vietni manavakcina.lv, kurā sistēma apkopojusi datus no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datubāzes, slimību reģistriem, kompensējamo zāļu sarakstiem, kā arī nozaru ministriju iesniegtajiem profesiju sarakstiem. Ja prioritārā grupa ir atvērta, tad papildu dokumenti vai apliecinājumi nav nepieciešami. Persona var reģistrēties vakcīnas saņemšanai sev ērtā liela mēroga vakcinācijas centrā, kas pieejams darbam nedēļas nogalē.

Vietnē manavakcina.lv iedzīvotājiem iespēja vakcinēties šajos liela mēroga centros šajā nedēļas nogalē – “ATTA Centrs” Rīgā 23. aprīlī un 24. aprīlī no plkst. 9.00-17.00, kā arī Sporta skolā Jūrmalā 23. aprīlī un 24. aprīlī no plkst. 9.00-17.00. Liela mēroga vakcinācijas centru saraksts, kas vakcinēs šajā nedēļas nogalē, vēl var tikt papildināts, par ko tiks ziņots publiski.

Lai piereģistrētos vakcinācijai liela mēroga centrā, jāatver vietne manavakcina.lv (un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts). Ja iedzīvotāja prioritārā grupa ir atvērta, tad jāizvēlas kalendārs no tiem liela mēroga centriem, kas darbosies šajā nedēļas nogalē, atzīmējot sev vēlamo laika intervālu. Jāsagaida sistēmas apstiprinājums (sms/e-pasts) un tālāk jau jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

Iedzīvotāji tiek aicināti nākt uz liela mēroga vakcinācijas centriem tikai tajā gadījumā, ja ir saņemts apstiprinājums no vietnes manavakcina.lv par vakcināciju, kā arī nākt uz vakcinācijas centriem ne ātrāk kā 15 minūtes pirms sava apstiprinātā vakcinācijas laika.

Lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākošās nedēļas garumā, iedzīvotāji tiek aicināti nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā.

Jautājumu gadījumā par centru darbību iedzīvotāji aicināti sazināties pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989.