Piektdien un sestdien būs saīsināts tirdzniecības vietu darba laiks

0 Komentāru
Piektdien un sestdien būs saīsināts tirdzniecības vietu darba laiks

Piektdien, 8. janvārī, un sestdien, 9. janvārī, tirdzniecības vietu darba laiks būs saīsināts līdz plkst. 21.00, paredz iepriekš valdībā pieņemtais lēmums.

Iepriekš Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē tika nolemts brīvdienās līdz plkst. 21.00 saīsināt tirdzniecības vietu darba laiku. Lēmuma mērķis ir nodrošināt, lai veikalu apmeklētāji un darbinieki varētu laikus atgriezties mājās, ņemot vērā, ka līdz plkst. 22.00 iedzīvotājiem ir jāatgriežas savās dzīvesvietās.

Līdz ar to šovakar un sestdien tirdzniecības vietas darbu beigs ne vēlāk kā plkst. 21.00.

Ekonomikas ministrijā aģentūrai LETA norādīja, ka tādējādi jebkādu pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem, tostarp preču piegāde klātienē, ir jāveic līdz plkst. 21.00.

Vienlaikus noteikts, ka darba laika ierobežojums neattiecas uz diennakts aptiekām un degvielas uzpildes stacijām. Tāpat tirgotāji var turpināt veikt saimniecisko darbību, lai nodrošinātu darba procesa nepārtrauktību, tostarp darbu maiņās, preču piegādes veikaliem.

Ierobežojumu kontroli nodrošinās Valsts policija sadarbībā ar pašvaldību policiju, Valsts robežsardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tostarp Zemessardzi.

Tāpat spēkā ir nosacījums, ka ārkārtējās situācijas laikā var darboties tirdzniecības vietas, kurās drīkst tirgot pārtikas preces, alkoholu, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus.

Tāpat var darboties tirdzniecības vietas, kurās drīkst tirgot dzīvnieku barību un preces, preses izdevumus, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, pašu ražoto lauksaimniecības produkciju, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, kā arī ziedus.

0 Komentāru