Piektdien turpinās vakcinēt ministrus, atsevišķus Saeimas komisiju priekšsēdētājus un ģenerālprokuroru Stukānu

12 komentāri
Piektdien turpinās vakcinēt ministrus, atsevišķus Saeimas komisiju priekšsēdētājus un ģenerālprokuroru Stukānu
VALSTS KANCELEJA

Piektdien plānots pret Covid-19 vakcinēt Ministru kabineta locekļus un atsevišķus Saeimas komisiju priekšsēdētājus, kā arī bijušo Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un ģenerālprokuroru Juri Stukānu, aģentūru LETA informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Ieva Stūre.

Turpinoties vakcinācijas procesam Latvijā, 11. februārī tika veikta to valsts augstāko amatpersonu brīvprātīga vakcinācija, kuru pienākumi saistīti ar nacionālās drošības un valsts pamatfunkciju nepārtrauktības nodrošināšanu. Nelielais amatpersonu loks, kurām šobrīd tiek dota iespēja vakcinēties, ir stingri izvērtēts, ņemot vērā to pienākumus un lomu valsts procesu vadībā.

Savukārt piektdien, 12. februārī, paredzēts vakcinēt Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju Māri Kučinski (ZZS) un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Juri Rancānu (JKP).

Tāpat plānots vakcinēt aizsardzības ministru Arti Pabriku (AP), iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV), ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV), finanšu ministru Jāni Reiru (JV), kultūras ministru Nauri Puntuli (NA), labklājības ministri Ramonu Petraviču (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV), veselības ministru Danielu Pavļutu (AP) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Artūru Tomu Plešu (AP).

Vakcīnu saņems arī ģenerālprokurors Stukāns un bijušais Valsts prezidents Vējonis.

Vakcinācija norisināsies Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā 12. februārī no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00.

Vakcinācijas birojā skaidro, ka socioloģiskās aptaujas liecina, ka lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka valsts augstākajām amatpersonām jāparedz iespēja vakcinēties vakcinācijas procesa agrīnajā fāzē, lai rādītu piemēru pārējai sabiedrībai. Amatpersonu vienbalsīga gatavība vakcinēties līdz ar to ir uzticēšanās apliecinājums vakcīnu drošumam un efektivitātei, kā arī kalpos kā nozīmīgs pamudinājums iedzīvotājiem vakcinēties kopējas kolektīvās imunitātes iegūšanai.

Vakcinēšanās augstākajām valsts amatpersonām tika uzsākta vienlaicīgi ar vakcinācijas procesa uzsākšanu sociālās aprūpes centros, izmantojot “AstraZeneca” vakcīnu, un tas notiek saskaņā ar Ministru kabineta 9. februāra lēmumu.

Vakcinācijas laikā būs jāievēro visi valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi – divu metru distances ievērošana, kā arī mutes un deguna aizsega pareiza lietošana. Savukārt 15 minūtes pēc katras personas vakcinācijas būs iespēja īsi uzdot jautājumus.

Iepriekš lūgums obligāti pieteikties uz šo augstāko amatpersonu vakcināciju līdz 11. februāra plkst. 9.00 uz e-pastiem (iekļaujot abus): “[email protected]” un “[email protected]”.

Lūgums ierasties 20 līdz 30 minūtes pirms notikuma, lai ieņemtu plānotās mediju vietas. Plānots, ka arī nākamajā dienā tiks nodrošināta iespēja sekot līdzi vakcinācijas procesam klātienē.

12 komentāri