Piektdien gaiss sakarsīs līdz pat +30 grādiem

0 Komentāru
Piektdien gaiss sakarsīs līdz pat +30 grādiem
Foto: Austra Helēna Žaggere/LETA

Piektdienas, 24. augusta, pēcpusdienā Latvijas centrālajā un austrumu daļā dienvidu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 10-15 metriem sekundē, prognozē sinoptiķi.

Gaisa temperatūra pakāpsies līdz +25…+30 grādiem. +30 grādu atzīmi termometra stabiņš sasniegs Zemgalē un Rīgas pusē. Lai gan vēl arī septembrī iespējamas dažas karstas dienas, sagaidāms, ka +30 grādi šogad Latvijā būs pēdējo reizi.

Piektdiena būs visai saulaina, dienas gaitā Kurzemē ievērojami palielināsies mākoņu daudzums un vietām īslaicīgi līs, iespējamas pērkona lietusgāzes. Vakarā negaiss iespējams arī valsts centrālajā daļā. Pērkona negaiss radīs ne tikai stipra lietus, bet arī lokālas krusas un vētras risku.

Rīgā, karsējot saulei un dienvidu vējam brāzmās pieņemoties spēkā līdz 14 metriem sekundē, gaisa temperatūra pietuvosies +30 grādiem. Vakarā un naktī uz sestdienu iespējams lietus un pērkona negaiss.

Laikapstākļus sāk noteikt ciklona austrumu mala. Atmosfēras spiediens pazeminās, agrā rītā tas ir no 756 dzīvsudraba staba milimetriem Kurzemes rietumkrastā līdz 761 milimetram Latgales austrumos (jūras līmenī).

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka vietām – arī Rīgā – saglabājas augsta ugunsbīstamība mežos, turklāt valsts centrālajā daļā ugunsbīstamība dažviet ir ļoti augsta, tādēļ Vidzemē un Zemgalē spēkā oranžās krāsas brīdinājums. Karstuma dēļ visā valstī izsludināts dzeltenais brīdinājums.

0 Komentāru