Piektdien “900 sekundēs” – Lielā intervija ar dāņu arhitektu Janu Gēlu

Komentāri

Runājot par pilsētas attīstību, bieži sabiedriskā transporta uzlabojumi tiek piesaukti kā dārgi. Tas ir tuvredzīgs skatījums, uzskata dāņu arhitekts Jans Gēls.

Viņš ir konsultējis pilsētas tēvus pirms 15 gadiem, tagad atkal atgriezies Rīgā ar Kopenhāgenas un pasaules pilsētu pieredzi, un aprēķiniem, kas pierāda zaļu pilsētu ekonomiskos ieguvumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Jans Gēls
arhitekts, pilsētplānotājs

No Kopenhāgenas pieredzes, ko esmu visvairāk analizējis, viņi ir izsecinājuši un aprēķinājuši, ka no cilvēka, kurš paņem velosipēdu un nobrauc vienu kilometru pilsētā, sabiedrība iegūst 25 centus. Ja tas pats cilvēks ielec mašīnā un nobrauc to pašu kilometru – sabiedrība zaudē 17 centus.

Par cilvēka komfortu pilsētā, par to, cik cilvēku gadā nogalina “sēdošā sindroma pilsētas”, par Daugavas radītajām iespējām Rīgai – piektdien raidījumā “900 sekundes” pulksten 8.00 – Mārtiņa Dauguļa saruna ar Janu Gēlu.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl