Piektdien “900 sekundēs” – Lielā intervija ar dāņu arhitektu Janu Gēlu

Komentāri

Runājot par pilsētas attīstību, bieži sabiedriskā transporta uzlabojumi tiek piesaukti kā dārgi. Tas ir tuvredzīgs skatījums, uzskata dāņu arhitekts Jans Gēls.

Viņš ir konsultējis pilsētas tēvus pirms 15 gadiem, tagad atkal atgriezies Rīgā ar Kopenhāgenas un pasaules pilsētu pieredzi, un aprēķiniem, kas pierāda zaļu pilsētu ekonomiskos ieguvumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Jans Gēls
arhitekts, pilsētplānotājs

No Kopenhāgenas pieredzes, ko esmu visvairāk analizējis, viņi ir izsecinājuši un aprēķinājuši, ka no cilvēka, kurš paņem velosipēdu un nobrauc vienu kilometru pilsētā, sabiedrība iegūst 25 centus. Ja tas pats cilvēks ielec mašīnā un nobrauc to pašu kilometru – sabiedrība zaudē 17 centus.

Par cilvēka komfortu pilsētā, par to, cik cilvēku gadā nogalina “sēdošā sindroma pilsētas”, par Daugavas radītajām iespējām Rīgai – piektdien raidījumā “900 sekundes” pulksten 8.00 – Mārtiņa Dauguļa saruna ar Janu Gēlu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl