Komentāri

Iepriekšējā “simtlatnieku programmā” gandrīz katrs piektais “simtlatnieks” dalību programmā pārtrauca pirms termiņa – vai nu atrada pastāvīgu darbu, vai arī pagaidu darbs paveikts apšaubāmā kvalitātē un šiem cilvēkiem tika uzteikts, liecina statistikas dati.

No janvāra valstī darbojas jauna tā dēvētā “simtlatnieku programma”, kurā plānots iesaistīt vairāk par septiņiem tūkstošiem bezdarbnieku. Tas ir apmēram trīsreiz mazāk nekā iepriekš, jo mainījies finansējuma avots, un arī ierēdņi uzskata, ka krīze jau ir aiz muguras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izrādās, piektā daļa šajā programmā strādājošo tur ilgi nepaliek. Viens no iemesliem – viņi strādā nekvalitatīvi un tāpēc tiek atlaisti.

Jaunā tā dēvētā “simtlatnieku programma” no vecās atšķiras ar finansējuma avotu – ja iepriekšējos trīs gadus “simtlatnieku” darbu apmaksāja no Eiropas fondu naudas, tad no šā gada līdzekļus piešķir valsts.

Solveiga Kabaka, NVA Pakalpojumu departamenta Nodarbinātības pasākumu nodaļas vadītāja:

Šobrīd pasākums ar šo gadu tiek īstenots no valsts speciālā nodarbinātības budžeta, esam plānojuši izveidot vairāk nekā 1800 darbavietu un tajās iesaistīt vairāk nekā 7000 bezdarbnieku.

Patlaban programmā strādā vairāk nekā 1200 bezdarbnieku, tomēr šie apmēri ir krietni mazāki nekā iepriekšējā programmā, kad pavisam kopā tika iesaistīti 80 520 bezdarbnieku. Tas ir gandrīz tikpat daudz, cik patlaban valstī kopumā ir bezdarbnieku.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl