Piejūras pilsētas un ciemi atkal svin Zvejnieksvētkus; īpašu interesi tajos izpelnās arī izbraukuma vakcinācija

2 komentāri

Sestdien, 10.jūlijā, svētki, kas pagājušajā gadā izpalika – Jūras svētki jeb Zvejnieku svētki, kas teju visās piejūras pilsētās un ciemos šodien aizritēja ar gadatirgiem, koncertiem un dažādām izklaidēm, vēsta TV3 Ziņas.

Četrās vietās- Skultē, Ādažos, Lapmežciemā un Carnikavā – darbojās arī izbraukuma vakcinācija. Iespēju svētkus apvienot ar imunitātes iegūšanu izmantoja ne viens vien atpūtnieks, tomēr tikpat daudzi joprojām vēl šaubās.

Svelme saulē ir gandrīz neizturama. Atpūtnieki glābjas pavēnī zem kokiem un saulessargiem, bet izturīgākie stāv rindā pie vakcinācijas telts, kur pamatā darbojas pieraksta sistēma, bet gaidīts ikviens garāmgājējs. Ja tik līdzi dokumenti un nav nav iemalkots aliņš kādā no blakus teltīm.

Izbraukuma teltīs darbs organizēts tāpat kā lielajos centros. 10.jūlijā šeit var izvēlēties – “Pfizer” vai “Johnson” pote. Visbiežāk izvēle šeit krīt par labu otrajai, jo tad ar vienu poti lieta darīta, un nav jādodas uz vakcinācijas centru atkārtoti.

“Ja piebrauc pie pašām mājām, kur nu vēl ērtāk! Ja slinkam cilvēkam pieved pie mājām dakteri, ko vēl vajag!” spriež Roberts.

Telts atbildīgais atzīst, ka kopumā interese pārspēj gaidīto – sagatavotas bija 142 devas, bet līdz dienas vidum vakcinēto skaits jau tuvojās astoņdesmit.

“Šodien liela daļa ir tie, kas ierauga telti un seko spontāns lēmums vakcinēties. Protams, ja atnāk alko reibumā, tas iet secen,” stāsta VCA poliklīnikas “Jugla” direktors Imants Grebņickis.

Secen iet arī tiem, kuri aizmirsuši dokumentus.

Pie telts sastopam Daini, kurš gatavs vakcinēties, bet nedz pases, nedz ID kartes viņam līdzi nav. Nolēmis to darīt vēlāk – dzīvo netālu un apsolās līdz vakaram vēl atgriezties.

Uz jautājumu, kāda ir viņa motivācija to darīt, viņš atbild: “Tāpatās piespiedīs!”

Tomēr ne visi domā līdzīgi – kāds vien nostaigā gar telti un dodas prom.

“Neesmu vēl gatava. (..) Nevaru atbildēt uz šito jautājumu [kāpēc nevēlos vakcinēties],” norāda Iveta.

“Man visi pazīstamie ar “AstraZeneca” – vienam labi, otram slikti. – Šeit – “Pfizer”, “Johnson”. Uz priekšu! Telts tukša. – Neviens negrib, jo karsti,” saka Ina.

Tie, kuri gribēja, jau paguva no rīta. Dienas vidū cilvēki vakcinēties pret Covid-19 neraujas. Kāds iedzēris, kādam karsti, kāds savu izvēli nav izdarījis.

Zvejnieksvētki piekrastes pilsētās pagājušajā vasarā izpalika Covid-19 ierobežojumu dēļ. Tāpēc šodien, 10.jūlijā, atkalsatikšanās bija īpaši gaidīta. Koncerti un izstādes, vēsi dzērieni un vietējo ražotāju tirdziņi.  Tajos “ejošās” šai karstumā bija plānās vasaras kleitas, kā arī saulescepures.

Pašā Carnikavas pludmalē gan Neptūnu nesastapām – kā skaidroja vietējais informācijas centrs, no izdarībām, kas varētu pulcēt vēl lielākus cilvēku pūļus, šogad apzināti izvairījušies. Tā vietā sanākušie baudīja karstu pludmales dienu.

2 komentāri