Piedzīvojumu meklētājs Kārlis Bardelis kaļ plānus jaunam ceļojumam

Komentāri

Galvenais mērķis ir apceļot pasauli! Viens no piedzīvojumu meklētājiem, kurš ar airu laivu šķērsoja Atlantijas okeānu, plāno nākamo izaicinājumu. Ar vienu no Latvijā zināmākajiem piedzīvojumu meklētājiem – Kārli Bardeli, ikdienā sauktu par Kažiku, – tikās LNT filmēšanas komanda.

Ceļojums pāri Atlantijas okeānam jeb 142 dienās ar airu laivu no Āfrikas uz Dienvidameriku. Tāds bija iesākums pasaules apceļošanai. Kārlis Bardelis kaļ plānus ceļojuma turpinājumam, ko šoreiz veiks bez Ginta Barkovska, bet gan ar draudzeni Lindu. Jaunā piedzīvojuma pirmais posms būs Dienvidamerikas šķērsošana.

“Mēs sāksim ar divriteņiem, brauksim divatā ar Lindu, manu draudzeni. Doma braukt tandēma ritenī pāri Dienvidamerikai,” stāsta Kārlis.

Dienvidamerikas šķērsošana sāksies tur, kur beidzās iepriekšējais piedzīvojums netālu no Riodežaneiro. Velobrauciens būs vairāk nekā četrarpus tūkstošus kilometru garš, vispirms Brazīlija, tai sekos Argentīna, tad juridisku šķēršļu dēļ neliels līkums apkārt Peru, neliels stūrītis cauri Čīlei un finišs Peru, Klusā okeāna piekrastē.

“Nākamais loģiskais solis ir tikt pāri Klusajam okeānam ar to pašu airu laivu. Gatavojam laivu, sapakojam visu, pārtiku, kas jānosūta tam pirmajam garākajam posmam, lai pietiek līdz salām, kas ir Franču Polinēzija,” turpina piedzīvojumu meklētājs.

Ja ceļojums pāri Atlantijas okeānam bija aptuveni 6000 kilometru, tad brauciens pāri Klusajam okeānam būs aptuveni trīskārt garāks. No Dienvidamerikas līdz pirmajai salai – Franču Polinēzijai – vien jau būs tikpat garš kā Atlantijas šķērsošana. Klusais okeāns ir arī bīstamāks.

“Dienvidu Klusajā okeānā un vispār Klusajā okeānā ir daudz vairāk vētras un taifūnu, tāpēc un kādas no salām nāksies pārgaidīt bīstamo taifūnu sezonu. Tās vienas taifūna sezonas laikā tur īsti nesanāk finišēt pāri Klusajam okeānam – tas ir ļoti, ļoti, ļoti liels,” saka Kārlis.

Ceļojumu, šķērsojot Dienvidameriku un pēc tam Klusā okeāna pārairēšanu, paredzēts sākt pēc pieciem mēnešiem – janvārī, kad Dienvidu puslodē ir vasara. Maršruta detaļas joprojām tiek izstrādātas, tāpēc vēl nav zināms, kur būs finišs.

“Ja mēs satiktos pirms divām nedēļām, es teiktu Papua-Jaungvineja, ja pirms diviem mēnešiem – teiktu, ka tā būtu Ķīna – šis maršruts tiek izkristalizēts ar katru nedēļu, katru mēnesi,” skaidro ceļotājs.

Kārlis norāda, ka katrs ceļojums viņam sagādā prieku. Tā nav baiļu pārvarēšana vai kaut kāda cita veida sevis pārvarēšana, tas galvenokārt ir piedzīvojums: “Protams, tā vide ir ļoti raupja, bet tajā pat laikā tā ir ļoti skaista un iedvesmojoša, tas arī mani ļoti uzrunā un piesaista.”

Lasi vēl