Komentāri

Asinsvadu, muskuļu un dziļāko audu neatgriezeniski bojājumi – mediķi brīdina par sekām, kas var būt tā dēvētajam “sāls un ledus izaicinājumam”.

Stāsts ir par to, ka bērni saujā vai pie kādas citas ķermeņa daļas piespiež sāli un ledu, uzvarētājs ir tas, kurš spēj ilgāk paciest sāpes. Bieži vien bērni izaicinājumu nofilmē un, cerot uz vairāk klikšķiem, materiālu ievieto sociālajos tīklos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Sāls un ledus izaicinājums” radās pirms vairākiem gadiem un ir guvis popularitāti arī Latvijā. Internetā redzami video ar bērniem un jauniešiem, kuri piedalās “sāls un ledus izaicinājumā”, kas atsevišķos gadījumos var beigties bēdīgāk nekā plānots.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatre norāda, ka “sāls un ledus izaicinājumā” ķīmiskas reakcijas dēļ rodas ļoti zema temperatūra.

Gunta Laizāne, BKUS pediatre

Sāls un ledus kombinācijā veidojas ķīmiska reakcija, kurā attīstās aukstums līdz mīnus 17 grādiem.

Latvijas slimnīcā nav reģistrēti gadījumi, kad kāds pēc “sāls un ledus izaicinājuma” būtu vērsies pēc palīdzības. Taču internetā ir redzami gadījumi, kad ārvalstīs izaicinājuma dalībnieki ir guvuši sāpīgu pieredzi. Mediķe norāda, ka sekas var būt smagas un paliekošas.

Gunta Laizāne, BKUS pediatre

Var būt nejutīgi ādas rajoni, muskuļu bojājumi, asinsvadu bojājums, dziļāko audu struktūras bojājums.

Bērni visbiežāk šādā veidā cenšas gūt vienaudžu atzinību, pat ja tie ir video skatījumi internetā, norāda psiholoģe. Uzzinot, ka jūsu bērns veicis “ledus un sāls izaicinājumu”, nekādā gadījumā nevajag viņu nosodīt.

Daina Dziļuma, centra “Dardedze” psiholoģe

Bērns noslēgsies un sapratīs, ka šī ir tā sfēra, kuru es nevaru pārrunāt ar vecākiem.

Labākais veids ir veltīt laiku bērnam un interesēties par viņa gaitām internetā, draudzīgas sarunas ir labākais veids kā izvairīties no atsvešinātības un novērst negadījumus.

Daina Dziļuma, centra “Dardedze” psiholoģe

Varētu teikt, ka tādas labas attiecības jau arī nodrošina to, ka mēs vairāk uzzināsim par to, ko bērns skatās internetā, ja ir šīs sarunas un labas attiecības.

Ja nu reiz “sāls un ledus izaicinājums” nogājis greizi un redzams, ka bojājumi paši no sevis nepāries, mediķi aicina noteikti vērsties pēc palīdzības traumpunktā.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 4

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl