“Piedod, ka nenosargājām no cilvēku muļķības!” Brīvprātīgo dēļ “Ulubelē” miris suns Fredo

1 komentārs
“Piedod, ka nenosargājām no cilvēku muļķības!” Brīvprātīgo dēļ “Ulubelē” miris suns Fredo
PATVERSME "ULUBELE"

Brīvprātīgo palīgu neapdomības dēļ miris viens no dzīvnieku patversmes “Ulubele” iemītniekiem – suns Fredo, kurš patversmē dzīvoja kopš 2007. gada. Sunim bija nozīmēta stingra diēta – trīs reizes dienā kvalitatīvi konservi ar speciālām barības piedevām, bet pēc sekcijas dzīvnieka kuņģī atrasti cīsiņi, lapas un zeme.

Kā sociālajā tīklā “Facebook” informē patversme, suns Fredo nomiris svētdienas naktī. Todien “Ulubeli” apmeklēja liels skaits brīvprātīgo un ekskursantu.

“Izejot instruktāžu un parakstot brīvprātīgā līgumu, ikviens apņemas pastaigas laikā nebarot, nedresēt, neķemmēt, nestresot dzīvniekus. Arī patversmes teritorijā apmeklētājiem dzīvniekus barot vai uzcienāt kategoriski aizliegts – par to ik uz soļa atgādina brīdinājuma zīmes! Tas nav joks vai patversmes untums – tā stingra prasība! Taču ir cilvēki, kuri uzskata, ka patversmes noteikumi nav rakstīti viņiem,” norāda patversme.

Suns Fredo patversmē “Ulubele” dzīvoja kopš 2007. gada, pēdējos divus gadus veterinārārsti viņam bija noteikuši īpašu barošanas režīmu.

“Fredo, tāpat kā daudzi patversmes suņi, attieksmē pret ēdienu bija tā saucamais “putekļu sūcējs”, kurš priecīgi apēdīs jebko, ko viņam piedāvās. Tā bija viņa īpatnība, kas kļuva liktenīga dēļ muļķiem, kuriem šķiet svarīgi “personīgi palutināt” patversmes nabadziņus,” bilst patversme.

Vienlaikus “Ulubele” uzsver, – neviens dzīvnieks patversmē necieš badu. “Fredo nomira brīvprātīgo neprāta dēļ. Un viņa biklā māsiņa Liza, ar kuru bijuši kopā visu dzīvi, tagad palikusi izmisusi un viena,” pauž patversme.

Vienlaikus “Ulubele” atgādina ikvienam ievērot patversmes noteikumus. “Ja to nespējat, nebrauciet un neapdraudiet dzīvniekus! Viņiem jūsu apmeklējums diemžēl var beigties letāli,” strikti norāda “Ulubele”.

Par noteikumu neievērošanu patversmei ir tiesības anulēt brīvprātīgā apliecību un noteikumu pārkāpējus izraidīt no patversmes teritorijas.

Patversmes “Ulubele” ieraksts sociālajā tīklā “Facebook”