Piedalies Latvijas simtgades svinībās, iestādi ozolu!

Komentāri

Mazāk nekā mēnesis palicis līdz brīdim, kad Latvija sāks savas simtgades svinības – tas notiks 4. maijā. Tāpēc “900 sekundes” šajā laikā katru nedēļu par kādu no simtgades svinību atklāšanas pasākumiem stāstīs plašāk.

Aizsākot simtgades svinības, notiks vērienīga akcija ar nosaukumu ”Apskauj Latviju”. Tās ietvaros visapkārt Latvijai paredzēts iestādīt simt ozolu, kas simboliski veidos Latvijas garīguma sardzi. Vieni no ozolu stādīšanas iniciatoriem – Iekšlietu ministrija -, tieši robežsargi, noskatījuši Latvijas ģeogrāfiski tālākos punktus, kur iestādīt pirmos četrus ozolus, norāda Valsts robežsardzes pārstāvis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Oskars Indriksons
Valsts robežsardzes pārstāvis

Tās akcijas sākums notiks četros Latvijas ģeogrāfiski tālākajos punktos, kur jau 1998. gadā tēlnieks Vilnis Titāns izvietoja par godu Latvijas 80. gada dienai akmens skulptūras. Ipiķos tālākais ziemeļu punkts – ”Baltās naktis”, Pasienē tālākais austrumu punkts – ”Austras koks”, Demenē tālākais dienvidu punkts – ”Saules puķe” un Bernātos tālākais rietumu punkts – ”Zaļais stars”.

Taču, lai paspētu 4. maijā ieskaut Latviju ar simts ozoliem, stādīšanas starta punkti paredzēti septiņās vietās. Liepājā, Čakstes laukumā kopā ar kurzemniekiem ozolus stādīs Valsts prezidents, tāpat ozolu stādīšana aizsāksies Nicā, Ventspilī, Rīgā, Carnikavā, Ipiķos, Pasienē un Demenē.

Latvijas simtgades radošās padomes pārstāve aicina ikvienu ieskatīties simtgades svinību mājaslapā un izvēlēties sev tīkamāko novadu, kur iestādīt ozolu.

Madara Ūlande
Latvijas Simtgades radošās padomes pārstāve

Ikviens var, kur nu tuvāk mājām, vai varbūt ir vēlme aizbraukt kaut kur tālāk no dzīvesvietas un paskatīties, kas notiek Latvijai otrā pusē, un piedalīties tādā Latvijas ozolu sardzes stādīšanas notikumā.

Saņemot startu deviņos no rīta, septiņas komandas ar simts ozolu stādiem viesosies 43 pierobežas pašvaldībās. Tāpat 4. maijā svinot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu pašvaldībās notiks Baltā galdauta svētki. Savukārt atzīmējot Latgales kongresa simtgadi Rēzeknē notiks Saeimas svinīgā sēde un svinīgais koncerts Latgales vēstniecībā ”Gors”.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl