Komentāri
Piedalies Labestības dienā un dod iespēju bērniem atgūt dzīves prieku
Foto: publicitātes foto

Šogad jau devīto gadu pēc kārtas tiek rīkota LNT, Ziedot.lv, Swedbank un Rimi akcija Labestības diena. Arī šogad mēs varam būt vienoti un sniegt bērniem veselību un pilnvērtīgu dzīvi, uz palīdzību īpaši cer Elīza, Katrīna, Ērika, Dainis, Ričards un Keita. Lai bērni veseļotos, kopā nepieciešami 27 715 eiro. Izmantojiet plašās ziedošanas iespējas un esiet kopā ar mazajiem cīnītājiem ceļā uz izveseļošanos!

Pēdējo astoņu gadu laikā, kopš notiek labdarības akcija Labestības diena, ir saziedots 2 162 153 eiro, un tā varēts palīdzēt jau 419 bērniem. Akcijas organizatori ir cerību un ticības pilni, ka arī šogad kopā varēs palīdzēt smagi slimiem bērniņiem. Lai Elīza, Katrīna, Ērika, Dainis, Ričards un Keita varētu būt tuvāk savam sapnim – pilnvērtīgai dzīvei – kopumā nepieciešami 27 715 eiro. Ziedot var portālā www.ziedot.lv, Rimi un Supernetto veikalos, Swedbank internetbankā, kā arī zvanot pa ziedojumu tālruni: 90006383 (zvans 1,42 eiro, t.sk., PVN).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepazīstiet Labestības dienas vēstnešus!

Kad četrgadīgā Elīza Ambrosova piedzima, tai vajadzēja būt skaistākajai dienai, pilnai prieka un laimes mirkļiem, bet viss izvērtās pavisam citādi. Mazā meitene, piedzimstot neelpoja, un neonatologs konstatēja daudz un dažādas veselības problēmas. Kopš 5 mēnešu vecuma mazā meitene ir bijusi uz vairākiem rehabilitācijas kursiem, kas ir palīdzējuši virzīties uz priekšu attīstībā.

 

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Starp kursiem regulāri tiek apmeklēts fizioterapeits un osteopāts, vasaras mēnešos – veikta reitterapija, kā arī, protams, tiek aktīvi strādāts mājās. Elīza veseļojas, un progress ir nenoliedzams, taču meitene attīstās lēni, lielākoties pārvietojas lienot, taču spēj pati ieņemt sēdus pozu un stabili sēdēt. Elīzas rīcībā ir staigulis un aktivitāšu krēsls, kas atvieglo viņas un vecāku ikdienu. Taču Elīzai nepieciešama osteopātiskā ārstniecība un rehabilitācijas kurss centrā Baltezers, kā arī delfīnterapijas divi kursi Minskas delfinārijā Nemo. Lai Elīza dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi, nepieciešami 3 720 eiro!

Pusotra gada vecumā Katrīnai Legzdiņai apstiprināja diagnozi – Angelmana sindroms. Tā ir reta, ģenētiska saslimšana, kas izpaužas kā smaga garīga atpalicība, fiziskās attīstības traucējumi, valodas trūkums, kā arī izteikti miega traucējumi un hiperaktivitāte. Četru gadu vecumā Katrīnai parādījās epilepsijas lēkmes, kas ir ļoti raksturīgi konkrētajam sindromam. Ar Katrīnu ir ļoti grūti komunicēt – viņa ir spējīga uztvert tikai dažus atpazīstamus vārdus: padzerties, ēst un mazgāties.

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Lai arī Katrīna ir atkarīga no citu cilvēku palīdzības, paēst viņa spēj patstāvīgi. Pozitīvi, ka Katrīna sākusi patstāvīgi staigāt. Viņa apmeklē specializēto bērnudārzu, kurā viņa mācās arī komunicēt ar citiem bērniem un veidot sociāli pareizu uzvedību. Katrīna jau divas reizes ir apmeklējusi delfīnterapiju, kas palīdz mazināt miega traucējumus un hiperaktivitāti, kā arī uzlabo koncentrēšanās spēju. Lai varētu nodrošināt delfīnterapijas divus kursus Minskas delfinārijā Nemo vai Klaipēdas delfinārijā, kopā nepieciešami 3 600 eiro.

Brālis un māsa – 17 gadīgā Ērika Skrina un 14 gadīgais Dainis Skrinis arī gaida palīdzību. Ģenētisko analīžu rezultāti uzrādījuši, ka abiem bērniem ir spinālā muskuļu atrofija, kuras galvenais simptoms ir muskuļu vājums. Pašreiz Ērikai ir ievietota traheostoma un jau sešus gadus meitene pieslēgta pie pārvietojamā elpošanas aparāta. Ērikas smagais stāvoklis neattur apmeklēt sanatorijas un iet sabiedrībā. Savukārt Dainis līdz 10 gadu vecumam spēja pārvietoties pats, bet diemžēl straujās augšanas dēļ pārstāja stāvēt kājās. Pa mājām puika pārvietojas uz ceļgaliem, bet ārpus mājas – ratiņkrēslā. Abiem bērniem tiek nodrošināti rehabilitācijas pasākumi, ko nozīmē ārsti, un tie ir ļoti vērtīgi un spēcinoši. Lai varētu sniegt Ērikai un Dainim rehabilitācijas kursus centrā Līgatne divas reizes gadā, nepieciešami 7 809 eiro.

Savukārt septiņus gadus jaunie Ričards Edžus un Keita Gabriela Leimaņi nāca pasaulē priekšlaicīgās dvīņu dzemdībās, pēc kurām abiem nācās krietni pacīnīties, lai izdzīvotu!

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Ričardam ir uzstādīta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka ar spastiko tetraparēzi. Pateicoties ģimenes un fizioterapeita ieguldītajam darbam, puika ir kļuvis stabilāks, sākot staigāt ar staiguli. Zēns ļoti cer, ka kādreiz varēs stāvēt un iet pats. Arī Keitai uzstādīta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka, spastiska paraparēze. Savukārt meitenītei ir vestibulāras problēmas, tāpēc tiek apmeklētas fizioterapijas nodarbības, kurās stiepj muskuļus, lai nebūtu jāstaigā uz pirkstu galiņiem, un nevajadzētu taisīt operāciju, kā arī trenē līdzsvaru. Lai Ričards un Keita turpinātu uzlabot savu veselību, nepieciešami 12 586 eiro fizioterapijai, nodarbībām baseinā, reitterapijai un konsultācijām Vācijā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl