Komentāri

Vardarbība pret bērniem Latvijā ir ļoti izplatīta parādība, turklāt ar senu priekšvēsturi. Šādi secinājumi izriet no akcijas “Vardarbība nav mazs noslēpums. Runā par TO!”, ko pagājušonedēļ rīkoja Valsts bērnu tiesību aizsardzības centrs.

Akcija notiek jau trešo gadu. Piecās dienās saņemti 700 zvani, kas ir ļoti daudz. Akcents šoreiz likts uz seksuālo vardarbību, jo par to runāt ir visgrūtāk, tomēr zvani bijuši arī par fizisku un emocionālu vardarbību, galvenokārt ģimenēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šādi zvani apstiprina, ka vardarbība ir izplatīta. Daudzi no zvanītajiem bērniem, lai arī bija gatavi atklāt runāt par savām emocijām vai piedzīvot pazemojumu, to darīja anonīmi, neļaujot dienestiem rīkoties. Taču bija arī gadījumi, kurus Valsts bērnu tiesību aizsardzības centrs jau sācis risināt.

Lai risinātu vardarbības problēmu, talkā Latvijai nākusi arī Eiropas Savienība (ES). Ar tās finansējumu Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas telpās nākamgad tiks izveidots konsultatīvais punkts, kurā mācītu speciālistu palīdzību varēs saņemt vecāki un viņu bērni ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām.

Lasi vēl