Komentāri
Pieci efektīvi veidi, kā samazināt savus tēriņus par apkuri
Foto: F64

Sākoties aukstajam laikam, pieaudzis sniegto padomu par telpu apsildi skaits. Kā uzsver Energoefektivitātes centra eksperti, racionāli izmantojot sildierīces, izdevumus apsildei var samazināt par 5%.

Ņemot vērā elektroenerģijas tirgus attīstību Latvijā pēdējo gadu laikā, arvien vairāk Energoefektivitātes centra (EEC) ekspertu padomi tiek sniegti privātpersonām, jo centra speciālisti ir pārliecināti, ka savu patēriņu par vismaz 10% var samazināt ikviens. Tātad saruks arī maksa par elektrību, taču mūsu ikdienas komforts nesamazināsies, bet varbūt pat uzlabosies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ir klienti, kuri ikmēneša patēriņu ir samazinājuši vēl vairāk par 10% – daudzbērnu ģimene Valmierā, privātmājā patērējot vairāk nekā 1000 kWh, vērsās pie EEC speciālistiem un šobrīd mēnesī maksā vairs tikai par 600 kWh. Padomi bija ļoti vienkārši un faktiski neizmainīja dienas ritmu vai ērtības – tālāk no sienas bija jānovieto saldētava, ūdens sildīšanas boileris netika lietots elektroenerģijas cenas ”pīķa” stundās, veļas un trauku mazgājamās mašīnas tika darbinātas nakts laikā.

Gan papildu, gan pamata apsildei var izmantot divu veidu apsildāmās grīdlīstes: elektriski apsildāmas, vai pieslēgtas siltumapgādes sistēmas siltajam ūdenim.

Lai izvēlētos savam mājoklim piemērotāko apsildes veidu un iekārtas, iesakām konsultēties ar nozares speciālistiem, kuri ieteiks telpu platībai, atļautajai elektriskajai slodzei un jūsu komforta prasībām atbilstošāko variantu.

Dārgākie sildītāji būs aprīkoti ar vēlamās apsildes temperatūras grafika programmēšanas iespēju katrai nedēļas dienai un ar sensoriem, kuri atslēgs sildītāju, kad atver logu vēdināšanai. Nopērkot lētāku elektrisko sildītāju, elektroenerģijas patēriņš, iespējams, būs lielāks.

EEC iesaka praktiskus sildierīču lietošanas padomus:

  • Lai lieki netērētu elektroenerģiju, jāizmanto sildierīču regulēšanas iespējas, tādējādi izdosies ietaupīt līdz pat 30% elektroenerģiju. Vēlamā temperatūra, kad cilvēki uzturas mājās, dienā ir 20 – 220C un naktī par 3 – 40C zemāka, bet pārējā laikā 16 – 180C robežās.
  • Lai saglabātu siltumu telpās, tumšajā diennakts laikā jāaizklāj logi ar žalūzijām vai blīva auduma aizkariem, kuri nenosedz apsildes ierīces.
  • Maksimāli jāizmanto saules siltums – jātur vaļā žalūzijas un biezie aizkari dienas laikā, sevišķi dienvidu pusē.
  • Lai lieki nepatērētu elektroenerģiju telpu vēdināšanas laikā, logs jāatver pilnībā līdz brīdim, kad sāk atdzist mēbeļu virsmas. Ja iespējams, apsildes ierīce uz vēdināšanas brīdi ir jāatslēdz vai jāpārslēdz uz simbolu “*”, lai nepieļautu siltuma aizplūšanu.
  • Visu informāciju par ierīču drošu un efektīvu izmantošanu aicinām izlasīt ražotāja piedāvātajā lietošanas instrukcijā
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl