Piecas kļūdas stāvus šaušanā Bendikai iedzīšanā liedz ierindoties augstāk par 27.vietu PK biatlonā posmā

0 Komentāru
Piecas kļūdas stāvus šaušanā Bendikai iedzīšanā liedz ierindoties augstāk par 27.vietu PK biatlonā posmā
ROMĀNS KOKŠAROVS/F64

Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika sestdien Oberhofā Pasaules kausa (PK) piektajā posmā piecas reizes šāva garām mērķim un iedzīšanā ierindojās 27.vietā.

Desmit kilometru iedzīšanas sacensībās uzvarēja norvēģiete Tirila Ekhofa, kura bija bijusi pirmā arī dienu iepriekš sprintā. Viņa šautuvē kļūdījās divreiz un finišēja pēc 32 minūtēm un 20,9 sekundēm.

Viņa par 0,5 sekundēm apsteidza tautieti Martī Ulsbū-Reiselannu, kura šaušanā nekļūdījās ne reizi, un par 43 sekundēm – austrieti Lizu Terēzu Hauzeri, kura otro dienu pēc kārtas nokļuva uz PK posma goda pjedestāla. Iepriekšējā karjerā tas viņai nebija izdevies ne reizi.

Bendika no uzvarētājas atpalika par trim minūtēm un 21,7 sekundēm. Viņa bija perfekta šaušanā guļus, taču stāvus šautuvēs kļūdījās attiecīgi divas un trīs reizes.

Startēja 57 dalībnieces.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc 11 disciplīnām līdere ar 509 punktiem ir norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna. Otrā ar 466 punktiem ir Ekhofa, trešā – ar tikpat punktiem – zviedriete Hanna Ēberja, kas sestdien finišēja astotā. Bendika iekrājusi 55 punktus, kas dod 47.vietu.

Iedzīšanā līdere pēc četrām sacensībām ar 204 punktiem ir Ekhofa, bet tikpat punktu ir arī Ulsbū-Reiselannai. Trešā ar 179 punktiem ir Hanna Ēberja. Bendika ar 14 punktiem ieņem 52.vietu.

Bendika piektdien 7,5 kilometru sprintā ieņēma 21.vietu un šodienas iedzīšanu uzsāka minūti un 25 sekundes aiz vakar uzvarējušās norvēģietes Ekhofas. Cēsniece šosezon iedzīšanā bija startējusi vienu reizi, trešajā posmā Hohfilcenē no 20.vietas sprintā atkāpjoties uz 49.pozīciju.

Covid-19 dēļ Bendika izlaida sezonas pirmos divus posmus.

Savu labāko rezultātu viņa iedzīšanas disciplīnā sasniedza iepriekšējā sezonā, kad planētas meistarsacīkstēs, kas ir iekļautas Pasaules kausā, izcīnīja devīto pozīciju. Karjeras laikā sprintā un individuālajā distancē viņa divreiz finišējusi piektā.

Sestdien 12,5 kilometru iedzīšanā spēkosies arī vīrieši, tai skaitā Andrejs Rastorgujevs.

Piektdien sprintā startēja, taču līdz iedzīšanai neaizsniedzās Sanita Buliņa, Edgars Mise un Roberts Slotiņš.

Svētdien būs sacensības jauktajā stafetē un pāru jauktajā stafetē.

Arī nākamais posms notiks Oberhofā, bet turpinājumā iecerēts etaps Antholcā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, sezonas turpinājumā būs divi posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.

0 Komentāru