Pieaugot dabas resursu nodoklim, atkritumu izvešana no nākamā gada varētu augt divas reizes

5 komentāri

Atkritumu izvešana kļūs dārgāka. No nākamā gada vairāk nekā divas reizes tiks paaugstināts nodoklis nešķirotiem atkritumiem. Dabas resursu nodoklis tiek paaugstināts, lai veicinātu atkritumu šķirošanu, jo dalītie atkritumi  ar nodokli netiek aplikti. Tikmēr iedzīvotāji norāda, ka daudziem nav iespējas šķirot, jo trūkst specializēto konteineru.

Šķirošanu nolemts veicināt, paaugstinot cenu nešķirotiem atkritumiem. Pašlaik dabas resursu nodoklis ir 12 eiro par tonnu, bet jau no nākamā gada nodoklis tiks paaugstināts līdz 25 eiro par tonnu nešķirotu atkritumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Dabas resursu nodokļa kāpumu visvairāk izjutīs tie iedzīvotāji, kuri atkritumus nešķiro un visu met vienā konteinerā.

Vides aizsardzības ministrijā norāda, ka, paaugstinot nodokli, iecerēts veicināt atkritumu šķirošanu, jo nodokļa pieaugums uz dalīto atkritumu izvešanu neattieksies.

Tiek norādīts, ka, rūpējoties par savu maciņu, cilvēki vairāk aizdomāsies par atkritumu dalītu izmešanu. Šādam apgalvojumam piekrīt arī Baltijā lielākie PET jeb plastmasas pudeļu pārstrādātāji uzņēmums ECO Baltia.

“Mēs esam veikuši aptauju, kuru laikā mēs secinājām, ka aptuveni 1/3 Latvijas iedzīvotāju šķiro atkritumus un aptuveni vēl 1/3 iedzīvotāju labprāt šķirotu atkritumus PET, stiklu, bet viņiem šobrīd nav tādas iespējas,” saka Jānis Butkevičs, Eco Baltia grupa valdes loceklis.

Atkritumu konteineru uzstādīšana ir pašvaldības pārziņā. Dalītie konteineri ir pieejami 70 no 119 Latvijas pašvaldībām, tostarp arī Rīgā.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl