Pieaugot dabas resursu nodoklim, atkritumu izvešana no nākamā gada varētu augt divas reizes

5 komentāri

Atkritumu izvešana kļūs dārgāka. No nākamā gada vairāk nekā divas reizes tiks paaugstināts nodoklis nešķirotiem atkritumiem. Dabas resursu nodoklis tiek paaugstināts, lai veicinātu atkritumu šķirošanu, jo dalītie atkritumi  ar nodokli netiek aplikti. Tikmēr iedzīvotāji norāda, ka daudziem nav iespējas šķirot, jo trūkst specializēto konteineru.

Šķirošanu nolemts veicināt, paaugstinot cenu nešķirotiem atkritumiem. Pašlaik dabas resursu nodoklis ir 12 eiro par tonnu, bet jau no nākamā gada nodoklis tiks paaugstināts līdz 25 eiro par tonnu nešķirotu atkritumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Dabas resursu nodokļa kāpumu visvairāk izjutīs tie iedzīvotāji, kuri atkritumus nešķiro un visu met vienā konteinerā.

Vides aizsardzības ministrijā norāda, ka, paaugstinot nodokli, iecerēts veicināt atkritumu šķirošanu, jo nodokļa pieaugums uz dalīto atkritumu izvešanu neattieksies.

Tiek norādīts, ka, rūpējoties par savu maciņu, cilvēki vairāk aizdomāsies par atkritumu dalītu izmešanu. Šādam apgalvojumam piekrīt arī Baltijā lielākie PET jeb plastmasas pudeļu pārstrādātāji uzņēmums ECO Baltia.

“Mēs esam veikuši aptauju, kuru laikā mēs secinājām, ka aptuveni 1/3 Latvijas iedzīvotāju šķiro atkritumus un aptuveni vēl 1/3 iedzīvotāju labprāt šķirotu atkritumus PET, stiklu, bet viņiem šobrīd nav tādas iespējas,” saka Jānis Butkevičs, Eco Baltia grupa valdes loceklis.

Atkritumu konteineru uzstādīšana ir pašvaldības pārziņā. Dalītie konteineri ir pieejami 70 no 119 Latvijas pašvaldībām, tostarp arī Rīgā.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl