Pieaugot dabas resursu nodoklim, atkritumu izvešana no nākamā gada varētu augt divas reizes

5 komentāri

Atkritumu izvešana kļūs dārgāka. No nākamā gada vairāk nekā divas reizes tiks paaugstināts nodoklis nešķirotiem atkritumiem. Dabas resursu nodoklis tiek paaugstināts, lai veicinātu atkritumu šķirošanu, jo dalītie atkritumi  ar nodokli netiek aplikti. Tikmēr iedzīvotāji norāda, ka daudziem nav iespējas šķirot, jo trūkst specializēto konteineru.

Šķirošanu nolemts veicināt, paaugstinot cenu nešķirotiem atkritumiem. Pašlaik dabas resursu nodoklis ir 12 eiro par tonnu, bet jau no nākamā gada nodoklis tiks paaugstināts līdz 25 eiro par tonnu nešķirotu atkritumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Dabas resursu nodokļa kāpumu visvairāk izjutīs tie iedzīvotāji, kuri atkritumus nešķiro un visu met vienā konteinerā.

Vides aizsardzības ministrijā norāda, ka, paaugstinot nodokli, iecerēts veicināt atkritumu šķirošanu, jo nodokļa pieaugums uz dalīto atkritumu izvešanu neattieksies.

Tiek norādīts, ka, rūpējoties par savu maciņu, cilvēki vairāk aizdomāsies par atkritumu dalītu izmešanu. Šādam apgalvojumam piekrīt arī Baltijā lielākie PET jeb plastmasas pudeļu pārstrādātāji uzņēmums ECO Baltia.

“Mēs esam veikuši aptauju, kuru laikā mēs secinājām, ka aptuveni 1/3 Latvijas iedzīvotāju šķiro atkritumus un aptuveni vēl 1/3 iedzīvotāju labprāt šķirotu atkritumus PET, stiklu, bet viņiem šobrīd nav tādas iespējas,” saka Jānis Butkevičs, Eco Baltia grupa valdes loceklis.

Atkritumu konteineru uzstādīšana ir pašvaldības pārziņā. Dalītie konteineri ir pieejami 70 no 119 Latvijas pašvaldībām, tostarp arī Rīgā.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl