Pieaug saslimstība ar cūku mēri mežacūku vidū; klāt nākuši divi jauni pagasti

0 Komentāru
Pieaug saslimstība ar cūku mēri mežacūku vidū; klāt nākuši divi jauni pagasti
Foto: LETA

Iepriekšējās nedēļas laikā Latvijā konstatēti 15 jauni gadījumi mežacūku saslimšanā ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM), informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Anna Joffe.

Saslimšanas gadījumi konstatēti arī pagastos, kur iepriekš ĀCM nebija novērots, – par vienai slimai mežacūkai atrasts Madonas novada Aronas pagastā un Strenču novada Plāņu pagastā.

Līdz ar to šogad ĀCM vīruss konstatēts 178 dzīvniekiem 12 novadu 29 pagastos. Tikmēr kopš kaites uzliesmojuma kopumā saslimušas 395 mežacūkas.

Kā ziņots, mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts pērn 17. septembrī. Līdz tam tika atklātas inficētas 72 cūkas trīs novadu desmit saimniecībās, bet kopumā slimības dēļ nācās iznīcināt 564 mājas cūkas.

Jau vēstīts, ka no šā gada 1. janvāra vairs nav spēkā ārkārtas situācija, kas saistībā ar ĀCM uzliesmojumu 2014.gada jūlijā un septembrī tika noteikta vairāk nekā 40 Latvijas administratīvajās teritorijās. Tomēr mēra skartajās zonās līdz pat 2018. gada 31. decembrim saskaņā ar Eiropas Savienības lēmumu noteikti cūku un to produktu pārvietošanas ierobežojumi.

ĀCM Latvijā tika konstatēts 2014. gada 26. jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijas teritorijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

0 Komentāru