1 komentārs

Rudens ir laiks, kad Latvijā cilvēki vairāk slimo ar plaušu un elpceļu slimībām. Arī šogad šī tendence ir nemainīga – pieaudzis pneimonijas slimnieku skaits. Tieši pneimonijas dēļ cilvēki visbiežāk nonāk Tuberkulozes un plaušu slimību centrā. Pneimonija mirstības ziņā pasaulē ieņem 5. vietu.

Ik gadu, termometra stabiņam slīdot arvien zemāk, uzliesmo dažādas plaušu slimības. Pēdējos gados samazinājies to pacientu skaits, kuri ārstēti slimnīcās, bet arvien vairāk cilvēku ārstējas ambulatori. Pērn par teju diviem tūkstošiem sarucis pacientu skaits, kuri nonākuši slimnīcā elpceļu slimību dēļ, ja salīdzina ar situāciju pirms diviem gadiem.

Rudenī aktīvāk mediķus apmeklē arī tuberkulozes pacienti, tomēr katru gadu samazinās arī šīs slimības izplatība.

Kopš 1999. gada dramatiskie saslimstības rādītāji sarukuši uz pusi. Šogad konstatēti 466 saslimšanas gadījumi, pērn 776, bet 2012. gadā 880 jauni saslimšanas gadījumi.

Pērn par trešdaļu pieauga tuberkulozes izraisīto nāves gadījumu skaits. Ārsti to skaidro ar kopumā valdošo tendenci, kad pacienti pēc mediķu palīdzības vēršas stipri novēloti.

TOP komentāri

  • InKa
    0 0 0

    InKa

    Pamēģiniet pierakstīties pie pulmanologa - un Jūs redzēsiet, ka cilvēki tiek pie speciālista ar novēlošanos ne jau savas nolaidības dēļ!

    Kamēr valdības prioritāte būs ES fondu apguve un sadale, nevis veselības aprūpe (kā to kladzināja pirms vēlēšanām), situācija tikai pasliktināsies!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl