Pieaug no seksuālās vardarbības cietušo bērnu skaits

0 Komentāru

Pieaudzis seksuālās vardarbības noziegumos cietušo bērnu skaits. Pirmajā pusgadā par upuriem atzīti 36 bērni, kas ir par 11 vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā.

Valsts probācijas dienesta uzraudzībā šogad ir bijuši 147 dzimumnoziedznieki. Zīmīgi, ka kopš 2015. gada nevienam notiesātajam tā arī nav piemērota elektroniskā uzraudzība, kas paredz labprātīgu speciālās aproces nēsāšanu. Tas tāpēc, ka 98% dzimumnoziedznieku noliedz, ka ir izdarījuši noziegumu.

Mihails Papsujevičs
Valsts probācijas dienesta vadītājs

Ja cilvēks neatzīst, ka viņš ir izdarījis noziegumu, tad jautājums, ko viņš ir gatavs pilnveidot savā dzīvē, lai vairāk tas nenotiktu. Piemēram, savu ģenitāliju demonstrēšana bērniem mājās, un viņš saka vienkārši mājās bija karsts un man nokrita sega, un es sēdēju pilnīgi kails. Tas ir praktisks stāsts.

Katru gadu par dzimumnoziegumiem tiek ierosināti vairāki simti krimināllietu. Speciālisti brīdina – 85 līdz 90% seksuālo noziegumu notiek ģimenē, radinieku vai paziņu lokā. Bet tikai puse vecāku ir gatavi runāt ar saviem bērniem par to, ka seksuālam varmākam var būt arī pazīstama seja.

0 Komentāru