Pieaug neadekvātu aviopasažieru skaits. Ar ko tas skaidrojams?

1 komentārs
Pieaug neadekvātu aviopasažieru skaits. Ar ko tas skaidrojams?
PIXABAY

Pēdējos gados aviācijā pieaudzis to pasažieru skaits, kuru rīcība apdraud lidojuma un citu pasažieru drošību – kopumā Eiropas Savienībā kāds bīstams šāda veida incidents notiek ik pēc trim stundām.

Pasažieru uzvedības pasliktināšanās tiek skaidrota ar to, ka aviobiļetes kļūst lētākas un pieaug pasažieru skaits – īpaši zemo cenu segmentā. Cilvēki lidojumu uztver kā izklaidi, kas sākas jau lidostā, tāpēc bieži vien pasažieris nemaz netiek lidmašīnā ielaists.

Lidostā ”Rīga” šī gada pirmajā ceturksnī neadekvātas uzvedības vai būtiska alkohola reibuma dēļ lidojums atteikts 144 pasažieriem.

“Cilvēkiem vajadzētu atcerēties, ka lidmašīna ir pārvietošanās līdzeklis, nevis vieta kur izklaidēties vai atpūsties, tādēļ pret to tā arī jāattiecas, kā pret pārvietošanās līdzekli,” norāda Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis Aivis Vincevs.

Personai, kura radījusi bīstamu situāciju lidojuma laikā vai kuras dēļ tiek atteikts lidojums, tiek piemērots sods, šī persona netiek apkalpota arī citās aviokompānijās. Bet gadījumos, ja pasažiera uzvedības dēļ lidmašīna spiesta veikt ārkārtas nosēšanos, vainīgā persona var saņemt arī cietumsodu.

Vairāk par tematu – LNT Ziņu sižetā