Pieaug iespēja, ka politiķi izbrāķēs jauno airBaltic investoru

0 Komentāru
Pieaug iespēja, ka politiķi izbrāķēs jauno airBaltic investoru
LETA

Aizvien vairāk pieaug iespēja, ka politiķi izbrāķēs konsultanta Prudentia atrasto aviokompānijas airBaltic investoru Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu.

Šodien ar aviokompānijas vadītāju Martinu Gausu pusotru stundu gara saruna bija Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijai, tomēr “zaļzemnieki” palika pie savas nostājas, ka neatbalstīs valsts aizdevuma 80 miljonu eiro apmērā izsniegšanu airBaltic, ja kompānijas piesaistītais investors būs Montāgs-Girmess.

Paralēli gandrīz divas stundas ilga partijas Vienotība Saeimas frakcijas sēde ar premjerministres Laimdotas Straujumas piedalīšanos. Pēc tās Straujuma un satiksmes ministra amata pienākumu izpildītājs Rihards Kozlovskis paziņoja, ka līdz nākamās otrdienas valdības sēdei ir jāizvērtē visi iespējamie alternatīvie risinājumi Latvijas airBaltic tālākai darbībai bez darījuma ar finanšu konsultanta Prudentia atrasto investoru.

Satiksmes ministra amata pienākumu izpildītājs Kozlovskis arī paziņoja, ka valdība vērtēs airBaltic vadītāja Martina Gausa atbilstību amatam. Tikmēr Prudentia pārstāvji, kuri aizstāv darījumu ar Montāgu-Girmesu, šodien sacīja, ka neslēdzot līgumu ar “airBaltic” atrasto investoru, sekas var būt dramatiskas.

Kā vēstīts, Ministru kabinets 3. novembrī nolēma atbalstīt “Prudentia” atrasto nacionālās aviokompānijas airBaltic investoru, Vācijas uzņēmēju Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij attiecīgi būtu jāiegulda 80 miljoni eiro.

Video:

0 Komentāru