Pieaug iedzīvotāju interese vakcinēties tirdzniecības centros

2 komentāri

Iedzīvotāju zemās intereses dēļ pakāpeniski slēdz lielos vakcinācijas centrus. To vietā plāno paplašināt iespējas poti pret Covid-19 saņemt lielveikalos. Šāds risinājums izvēlēts, jo tieši tirdzniecības centros pieaug iedzīvotāju vēlme vakcinēties, stāsta TV3 Ziņas.

Rīgā jau slēgts lielais vakcinācijas centrs Ķīpsalā, pēc nedēļas darbību beigs arī masu vakcinācijas centrs Krasta ielā. Un pakāpeniski slēgs arī pārējos lielos vakcinācijas punktus. Iedzīvotāju kūtruma dēļ, tas notiek straujāk nekā plānots, jo sākotnēji bija paredzēts, ka lielie centri darbosies līdz augusta beigām.

Savukārt apgriezienus uzņem vakcinēšanās lielveikalos. Vakcinētāji novērojuši, ka aizvadītajā laikā pieaugusi cilvēku interese poti saņemt tirdzniecības centros, kur vakcinācijas punktus sāka ierīkot aptuveni pirms mēneša.

”Man jau gribētos teikt, ka šī vakcinācija tirdzniecības centros savā ziņā ir tāds kā veiksmes stāsts, jo tiešām cilvēki nāk. Ja mēs runājam par “Veselības centra 4” tirdzniecības centru punktiem, tad dienā mēs tiešām savakcinējam 100-200 cilvēku. Atkarīgs no punkta, kur tas atrodas,” skaidro “Veselības centra 4” vakcinācijas projekta vadītāja Džeina Mežmale.

Ņemot vērā, ka kopējais vakcinācijas apmērs saglabājas zems, šādu apjomu “Veselības centrā 4″ uzskata par labu rādītāju: ”Šis koncepts, kad vakcinācija nāk pie cilvēka, cilvēkiem patīk. Jo tirdzniecības centros mēs apvienojam divas lietas. Cilvēki, kuri vēlas pierakstīties, viņiem ir tāda iespēja. Viņš zina, viņš var ierasties uz konkrētu laiku. Un vienlaikus cilvēki, kuri varbūt nevēlas pierakstīties, kuriem tā ir tāda beidzot nobriedusi spontāna ideja, tajā brīdī ir iespēja šo vakcināciju saņemt arī rindas kārtībā bez pieraksta.”

Un tieši tā – spontāni – pa ceļam no darba vakcinēties ieradās Mihails, kurš potēties aicina arī savus kaimiņus. Viņam bažas rada vīrusa lipīgākā delta paveida izplatīšanās. Potēties tirdzniecības centrā izvēlējies, jo tā bijis ērtāk: ”Es gaidīju šo momentu, es gaidīju līdz pēdējam, jo ir garas rindas. Otrkārt, nebija iespēja izvēlēties vakcīnu. Un tas mirklis pienāca un viss. Es sapratu, ka šis ir labākais laiks, un šajā rajonā tā ir vienīgā tuvākā vieta, kur man sanāk pa ceļam. Tāpēc es arī vakcinējos šeit.”

Vakcinācijas punkti līdz šim darbojušies 13 tirdzniecības centros Rīgā un citās pilsētās, tuvākajā laikā to skaitu plānots palielināt līdz 25.

”Mēs redzam, ka cilvēku interese par vakcinēšanos tirdzniecības centros ir liela. Un par to mums ir gandarījums. Tas tikai apliecina to, ka mūsu pieeja būt tuvāk cilvēku ikdienas gaitām tiešām darbojas, un tas ir cilvēkiem ērti, ātri un vienkārši,” stāsta NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Ja iedzīvotāju interese tomēr augs, darbību atjaunos vakcinācijas punkti, kuros vienlaikus var strādāt vairāki vakcinētāji.

Tikmēr nedēļās nogalē, kā tagad ierasts, turpināsies izbraukuma vakcinācija gadatirgos un pilsētas svētkos.

2 komentāri