Pieaudzis iedzīvotāju optimisms, īpaši par ekonomisko situāciju valstī

Komentāri
Pieaudzis iedzīvotāju optimisms, īpaši par ekonomisko situāciju valstī
FOTO: LETA

Audzis iedzīvotāju optimisms pieaudzis, īpaši par valdības darbu un ekonomisko situāciju, liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti liecina, ka pēc neliela sabiedrības pesimisma pieauguma pērnā gada nogalē vērojama uzlabošanās lielākajā daļā indikatoru.

Vispozitīvāk iedzīvotāji novērtējuši valdības sniegumu un Latvijas ekonomisko stāvokli, kā arī tā izmaiņas un attīstības prognozes. Tajā pašā laikā pašreizējais ģimenes materiālais stāvokļa vērtējums nedaudz pasliktinājies.

Tiesa, tā attīstības prognožu vērtējums turpina uzlaboties. Turklāt salīdzinoši biežāk nekā iepriekš sniegts pozitīvs vērtējums kopējam noskaņojumam, tagadnes un nākotnes izredzēm.

Pētījuma rezultāti liecina, ka līdz ar jaunās valdības izveidošanu šomēnes salīdzinoši atzinīgāk nekā iepriekš iedzīvotāji vērtējuši valdības darbu – tā vērtējuma indekss pieaudzis par septiņiem punktiem.

Optimisma kāpums vērojams arī iedzīvotāju vērtējumā par Latvijas ekonomisko stāvokli un tā izmaiņām, kā arī attīstības prognozēm, attiecīgajiem indeksiem pieaugot par četriem, pieciem un diviem punktiem.

Tikmēr, neskatoties uz to, ka ģimenes materiālā stāvokļa vērtējums piedzīvojis nelielu kritumu – par diviem punktiem, tā attīstības prognožu vērtējums turpina uzlaboties: attiecīgais indekss šomēnes pakāpies par trīs punktiem.

Pētījuma rezultāti arī liecina, ka uzlabojies kopējā noskaņojuma, tagadnes un nākotnes vērtējums, attiecīgajiem indeksiem pieaugot par diviem līdz trīs punktiem.

Savukārt, ņemot vērā nopietnās diskusijas par enerģētikas nozari, DNB Latvijas barometra otrajā daļā iedzīvotāji lūgti izteikt viedokli par būtiskajām problēmām pasaulē, tostarp enerģijas izmaksu izmaiņām un iespējam tās samazināt, kā arī par atjaunojamo energoresursu izmantošanu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl