Komentāri
Pie vēstniecībām Rīgā lepni plīvo varavīksnes karogi, atzīmējot dienu pret homofobiju
FOTO: Ilze Vēbere ()

Šodien visā pasaulē atzīmē Starptautisko dienu pret homofobiju, jo šajā dienā pirms divdesmit sešiem gadiem homoseksualitāte tika izņemta no Pasaules Veselības organizācijas starptautiskā slimību klasifikatora.

Lai vērstu uzmanību homofobijas radītajām problēmām, pie vairākām vēstniecībām Rīgā pacelti LGBT varavīksnes karogi, šādi šīs vēstniecības pauž atbalstu lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu tiesībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad apvienība Mozaīka ne tikai aicināja vēstniecības atkal atbalstīt šo akciju, bet arī nosūtīja visām vēstniecībām varavīksnes karogus. Šīs akcijas mērķis ir akcentēt kopīgās Eiropas vērtības un Eiropas valstu saimes virzību demokrātijas, cilvēktiesību un cieņas pret dažādību virzienā. Mozaīka nosūtīja varavīksnes karogu arī Krievijas vēstniecībai.
Šajā akcijā piedalās ne tikai Eiropas valstu vēstniecības, bet arī ASV, kas pie savas vēstniecības jau šorīt no rīta pacēla varavīksnes karogu, lai atgādinātu par cilvēktiesību nozīmi visā Rietumu pasaulē. Tāpat arī jau šobrīd karogi plīvo pie Nīderlandes un Lielbritānijas vēstniecībām.

FOTO

Skaties vairāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl