Pie valdības piketē pret lēmumu ierobežot grupu treniņus

Pievienot komentāru
Pie valdības piketē pret lēmumu ierobežot grupu treniņus
LETA

Pie valdības ēkas otrdien, 20. oktobrī, norisinās protesta akcija pret valdības lēmumu ierobežot grupu treniņus slēgtās telpās un lai pieprasītu “izbeigt sporta sekciju un interešu pulciņu diskrimināciju”.

Izskan saukļi “Kariņ, nāc sportot!” Ja ministrs iznāktu, viņam tiktu pasniegta simboliska medaļa.

Izteikties par valdības lēmumu aicināti arī klātesošie. Kāds atminas hiphopa deju cīņu par atļauju ar to nodarboties pirms 30 gadiem. Piketa dalībnieki aicina pārskatīt un atļaut grupu nodarbības klātienē, protams, ievērojot epidemioloģiskos drošības nosacījumus.

Klātesošie pauž neizpratni, kādēļ, lemjot par šādu soli – grupu treniņu ierobežošanu slēgtās telpās -, nav ņemts sabiedrības un nozares viedoklis. Iekams lemt par ierobežojumiem, vajadzēja situāciju atrisināt pārrunu ceļā ar sporta federāciju, visiem iesaistītajiem, bērnu vecākiem, domājot, kādus vēl prevencijas pasākumus ieviest, norāda sporta treniņu rīkotāji.

Kāds zēns, hokejists, norāda: “Es esmu hokejists, es gribu sportot,” viņš saka. Arī pārstāvis no kikboksa pauž neizpratni, “kādēļ valdība aizliedz nostiprināt bērniem imunitāti, justies veselīgi”, liedz uzturēt veselību labā stāvoklī. “Tikai sports var palīdzēt apturēt visu, kas notiek!” pauž sašutušais vīrietis, paralēli iebilstot arī pret masku valkāšanas nepieciešamību. Tikmēr organizatoru pārstāvji ik pa laikam aicina sanākušos ievērot sociālo distancēšanos.

Vēl kāds uz valdības aicinājumu sportot ārā, mudina ierēdņus nākt uz ielas ar datoriem un strādāt arī uz ielas, norādot, ka šī piedāvātā alternatīva nav adekvāta. Viņam piekrīt citi klātesošie, norādot, ka tikai sports var ierobežot vīrusa izplatību, nostiprinot imunitāti, mentālo stāvokli un vispārējo fizisko sagatavotību. “Ceru, ka mūsu valdība neies pavadā, valdības vadītāji, kas izdomā stratēģiju, kā rīkoties,” saka klātesošais, aicinot 2021. gadā aktīvi nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.

Kā iepriekš darīja zināmu kādreizējais Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks (“Alternative”), mītiņa rīkotāju ieskatā, valdības lēmums “par jebkuru organizēto fizisko nodarbību iekštelpās faktisko aizliegumu ne tikai negatīvi ietekmēs sociālo mikroklimatu Latvijas pilsētās, bet arī atņems iespēju normāli strādāt simtiem treneru un pulciņu pasniedzēju, nedodot viņiem pretī nekādu valsts atbalstu”.

Akcijas dalībnieki prasa Ministru kabinetu grozīt sporta aktivitātes ierobežojošos noteikumus. Mītiņā sanākušie iepretim valdības ēkai izvietojuši vecos sporta vai dejas apavus, kas simbolizē “uz ielām izmestos sportistus, trenerus, interešu izglītības pasniedzējus un audzēkņus”. Pret valdības ēku vērsti vairāki plakāti ar uzrakstiem “Sporta diskriminācija = vāja nācija” un “#par sportu”.

No sporta federācijām tikai viens cilvēks – no Ukrainas atbraukusi sportiste – esot inficējies, pauž nozaru pārstāvji.

Latvijas Veselības un fitnesa asociācija lūdz valdību, Veselības ministriju un Ekonomikas ministriju pārskatīt ierobežojumus un tomēr atļaut bezkontakta grupu nodarbības, ierobežojot cilvēku skaitu. Īpaši aktuāli tas ir skolas brīvlaikā, kad bērni būs spiesti paši rast sev nodarbošanos tā vietā, lai organizēti un ievērojot visās sociālās distancēšanās prasības, dotos uz sporta nodarbībām un interešu izglītības iestādēm.

Nozares pārstāvji arī norāda, ka sporta nodarbību pakalpojumu sniedzēji, sporta klubi vēl neesot atguvušies no striktiem pavasara ierobežojumiem, kuru dēļ bija spiesti aizvērt zāles ciet. Tiesa, toreiz tika saņemts valsts atbalsts, ko nepiedāvā šoreiz, slēdzot grupu nodarbības.