Pie Stradiņa slimnīcas stacionēto pacientu pieplūduma dēļ veidojas garas ātrās palīdzības rindas

87 komentāri
Pie Stradiņa slimnīcas stacionēto pacientu pieplūduma dēļ veidojas garas ātrās palīdzības rindas
TV3 ZIŅAS

Piektdien, 15.oktobrī, pie Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas veidojās garas ātrās palīdzības auto rindas, novēroja TV3 Ziņas.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Evija Mileiko TV3 Ziņām uzsvēra, ka rindas saistītas ar Covid-19 pacientu uzņemšanu. Katra cilvēka nogādāšana slimnīcā ir laikietilpīgs process, tādēļ arī veidojas rindas.

Medicīnas iestādā norāda, ka tas ir izaicinājums mediķiem.

Lai mazinātu sastrēgumus, slimnīca plāno atvērt jaunu uzņemšanas punktu, kas būtu paredzēts tikai Covid-19 pacientiem.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule mikroblogošanas vietnē “Twitter” atzina, ka mediķiem uzliktais slogs pašlaik ir salīdzināms ar “ugunsgrēku, kurā mēs, no vienas puses, to dzēšam uz spēka un resursu izsīkuma robežas, bet, no otras puses, kāds veido jaunus un jaunus degšanas laukus”.

Cipule piebilda, ka nezina, vai ir pieklājīgi vārdi, lai raksturotu, kas tas kopumā ir, kas notiek.

Lielā daļā slimnīcu Covid-19 pacientiem atvēlēto vietu skaits draudīgi tuvojas izsīkumam. Piemēram, Balvu slimnīcā pēdējā brīvā vieta aizņemta vakar. No Daugavpils slimnīcas 213 vietām, kas piemērotas Covid slimnieku glābšanai, aizņemtas jau ir gandrīz 200.

Kā zināms, strauji pieaugot saslimstībai ar Covid-19 un pacientu skaitam slimnīcās, Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) aizvadītajā nedēļā nolēma pārtraukt plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu slimnīcās no 18. oktobra. Lēmums pieņemts, lai varētu nodrošināt papildu ārstniecības personāla resursus un pārprofilēt gultasvietas neatliekamo, akūto un Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Jau vēstīts, ka pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 2142 jauni Covid-19 gadījumi un saņemti ziņojumi par 12 Covid-19 pacientu nāvēm. Šī ir jau trešā diena pēc kārtas, kad Latvijā dienā tiek atklāti vairāk nekā 2100 jauni Covid-19 inficētie, vakar sasniedzot jaunu rekordu – 2408 gadījumus. Pieaug arī stacionēto pacientu skaits.

87 komentāri