Komentāri

Valsts apaļās jubilejas gadā vairākos robežpārejas punktos plānots pacelt Latvijas karogus, kuri turpmāk tur atrastos pastāvīgi. To paredz Saeimā konceptuāli atbalstītās likuma izmaiņas, lai karogi būtu ne vien esošajos robežkontroles punktos, bet arī Igaunijas un Lietuvas pierobežā, kur robežkontrole kopš pievienošanās Šengenas zonai ir atcelta.

Saskaņā ar jauno ieceri karogiem tur jāsāk plīvot līdz ceturtā maija svētkiem. No Saeimas tribīnes gan izskanēja bažas, vai tik ātri izdosies sakopt pamestos kontroles punktus, kāds, piemēram, ir Ainažos.

Ilmārs Latkovskis
Saeimas deputāts

Ja mēs tur ieraudzītu karogu, Latvijas karogu, staltā mastā, kurš lepni tur plīvo, – kas tur būtu? Degradēta teritorija, alkohola “točka”, atļaušos teikt žargonā, super, bet “točka”, divas, šķiet, un Latvijas karogs – ļoti lepns. Domāju, ka šādā formātā tā būtu mūsu patriotisma groteska, vienkārši parodija.

Tikmēr idejas autori uzsver, ka valsts karogi tiks izvietoti cieņpilni un sakārtotā vidē.

Ritvars Jansons
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

Viennozīmīgi ir skaidrs, ka pie šņabja bodēm un atejām Latvijas valsts karoga nebūs. Un tālākajā likumprojekta izvirzīšanas gaitā visi tehniskie jautājumi tiks arī atrisināti.

Lasi vēl