3 komentāri
Pie skolotājas vēršas pārbijies puisēns, kurš bijis liecinieks vardarbīgam ģimenes konfliktam
Foto: LETA

Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki nesen saņēmuši informāciju no kādas izglītības iestādes darbinieces, ka skolā atrodas puisēns, kuram bail doties mājās.

Ierodoties notikuma vietā, sastapta skolotāja ar zēnu. Sieviete pastāstīja, ka skolnieks pie viņas vērsies pēc palīdzības un paskaidrojis, ka iepriekšējā dienā starp viņa māsu, kas ir puisēna aizbildne, un viņas vīru izcēlies konflikts.

Strīda laikā vīrietis piekāvis laulāto. Visu notiekošo vērojis zēns. Vēlāk vardarbīgais laulenis piedraudējis zēnam ar fizisku izrēķināšanos un ievietošanu bērnu namā, ja par notikušo stāstīs policijai.

Policisti devās uz zēna dzīvesvietu, taču tajā nevienu nesatika. Kārtības sargi telefoniski sazinājās ar iepriekšējā dienā cietušo puisēna aizbildni. Sieviete pēc neilga brīža atgriezās no pastaigas un pastāstīja, ka par nodarītajiem miesas bojājumiem iepriekšējā naktī vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu, kā arī izteica vēlmi tuvākajā laikā šķirt laulību. Sieviete bija informēta gan par iespēju nepieciešamības gadījumā atkārtoti vērsties policijā, gan par iespēju doties uz krīzes centru līdz tiks nokārtotas abu attiecības. Tāpat policisti atgādināja par iespēju nošķirt varmāku no ģimenes un noteikt tuvošanās aizliegumu.

Puisēns sarunas laikā nomierinājās un izteica vēlmi ar māsu doties mājās. Apskatot zēna dzīvesvietu, nekas neliecināja, ka pašreizējā dzīvesvieta būtu nepiemērota vai kādā citā veidā traucētu zēna attīstībai.

Policija atgādina, ja arī tu esi nonācis līdzīgā situācijā un nezini, kur vērsties, – nebaidies! Ir cilvēki, kuri spēj tev palīdzēt. Bērnu un pusaudžu bezmaksas uzticības tālrunis – 116111 (diennakts tālrunis).

TOP komentāri

 • murgs
  +1 +1 0

  murgs

  visi šīs ģimenes bērni dzīvo ar šīm sāpēm sirdī,ko BT bijusi amatpersona nosauca par izpriecām....
 • murgs
  +1 +1 0

  murgs

  man zināma ģimene,kur atnēma bērnu tikai uz aizdomu pamata unlai gan tēvs iesniedza arsta slēdzienu,psihologa slēdzienu,dzīves vietu apskatija sociālais dienest..nekas neliecinaja par vardarbību..Brocenu Barīņtiesas bijusi p-ja,darija visu lai tēvs bernu neatgūtu un nekaunīgi tisā meloja ka 14 GADUS VECAI MEITENEI ŠIE NOTIKUMI SAGĀDĀJA IZPRIECI.. esmu šokā,bet nevienam jau tas nerūp...
  neticu vairs nevienai iestādei,kas it kā aiztāv bērna intereses,jo sarakstītie materiāli ir dažreiz klāji meli...
 • Murgam
  0 0 0

  Murgam

  Saistībā ar bērnu lietām, ne vienmēr Bāriņtiesa vai Sociālais dienests var sniegt medijiem informāciju, kas pamatotu viņu lēmumu. Bērns ir jāaizsargā, ja izpaustu pārāk daudz informāciju, piemēram, dažādus apstākļus vai pazīmes, bērnu noteikti atpazītu klasesbiedri, skolotāji utt. Līdz ar to bieži vien dzirdam tikai pārstāstītus bezatbildīgo vecāku stāstus, ka nekas taču nav noticis. It sevišķi, ja viņiem nepieņemama izturēšanās pret bērnu tā ir norma, tad tas izklausīsies vēl jo ticamāk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl