Pie skatītājiem dodas trešā simtgades filma “Astoņas zvaigznes”

2 komentāri
Pie skatītājiem dodas trešā simtgades filma “Astoņas zvaigznes”

Ceļu pie skatītājiem sāk jau trešā Latvijas simtgadei par godu uzņemtā filma – pirmizrādei tiek gatavota dokumentālā filma “Astoņas zvaigznes”.

Filma “Astoņas zvaigznes” ir par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem. Tā par filmu izsakās tās veidotāji – dokumentālais stāsts vēsta par strēlnieku vienību sarežģīto formēšanos. Izmantojot pašu strēlnieku rakstītus tekstus, atmiņas, vēstules un dienasgrāmatas, filmas veidotāji stāsta gan par strēlnieku leģendārajām kaujām, gan par viņu sadzīvi un mīlestību. “Astoņas zvaigznes” – tie ir arī astoņi stāsta varoņi.

Pie filmas strādāts vairāk nekā piecus gadus – par šo pretrunīgo vēstures laikmetu savākts un izrādīts apjomīgs līdz šim nepublicētu vizuālo dokumentu klāsts no Latvijas muzejiem, arhīviem un privātām kolekcijām. Filma arī vērtīga ar to, ka šī Latvijas vēstures lappuse ir salīdzinoši maz pētīta.

TOP komentāri

 • Valdis
  0 0 0

  Valdis

  Arī labprāt noskatīšos, domāju ka arī tagad ir pienācis tāds laiks ka nepieciešami vajadzīgi latviešu strēlnieki, lai mainītu latvijas vēsturi uz labo pusi.
 • Gunča
  0 0 0

  Gunča

  "Ļoti pretrunīgs", "maz pētīts". Kāpēc "pretrunīgs"? Tāpēc, ka patiesība ir stipri citāda, nekā to grib pasniegt. "Maz pētīts" tāpēc, ka 90% informācijas par šiem notikumiem tik stipri iet ārā no pasniedzamā šablona, ka par to pat nedrīkst runāt. Neskatīšos šo filmu vienkārši tāpēc, ka tur ir vienas muļķīgas fanatāzijas. Ja tā nebūtu, sen visi mediji būtu pilni ar definējumiem:"neiespējama vēstures kropļošana", "šokējoši meli" un tml. Ja šādas brēkas nav, tad filmu nav vērts skatīties!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl