Pie Saeimas pulcējas protestētāji; opozīcija kritizē naudas “plēšanu” no iedzīvotājiem

7 komentāri
Pie Saeimas pulcējas protestētāji; opozīcija kritizē naudas “plēšanu” no iedzīvotājiem

Šodien Saeimā norisinās sēde, kurā plānots pieņemt nākamā gada budžetu. Pie parlamenta ēkas trešdienas rītā bija pulcējušies ap 2000 piketētāju, lai paustu savu neapmierinātību.

Par 2017. gada budžetu ir paredzamas ilgas un asas debates, un, kā intervijā 900 sekundēm atzina premjers Māris Kučinskis, sēde varētu arī neiekļauties 12 stundās. Tajā pašā laikā tiek prognozēts, ka nākamā gada budžets tiks pieņemts, jo to solījušas atbalstīt visas koalīcijas partijas.

Tomēr budžetu kritizē opozīcijas partijas, kuras nākamā gada budžetu neatbalstīs. Trešdienas rītā pie Saeimas pulcējās ap 200 piketētāju, kuri ir neapmierināti ar to, ka praktiski ir paredzēts likvidēt tā dēvēto mikrouzņēmumu nodokli. Viņi pauž uzskatu, ka tas būs liels trieciens Latvijas ekonomikai un tieši mazajiem uzņēmējiem, kuriem šis nodoklis ir vienīgā iespēja, lai sāktu savu biznesu.

Foto

Kā novēroja LNT Ziņas, sanākušie protestētāji uzvedās ļoti skaļi – deputātiem, ejot uz Saeimas sēdi, bija grūti tikt garām cilvēku pūlim un tautas kalpu virzienā tika veltīti svilpieni, kā arī ūjināšana. Pie parlamenta ēkas sanākušie iedzīvotāji neizklīda vairākas stundas un pieprasīja, lai deputāti, kuri skata budžetu, iznāk ārā.

Neiztika arī bez kurioziem – divi piketētāji vēlējās iekļūt Saeimas ēkā un nodot deputātiem toveri ar rūgušpienu. Abi gan netika tālāk par policiju, taču toveris, pretēji likumsargu lūgumam, palika parlamentā.

Video: tiešraide no protesta akcijas sākuma

Opozīcijas deputāts no Saskaņas Andrejs Klementjevs sarunā ar 900 sekundēm norādīja, – neskatoties uz to, ka budžetā ir pieaugums par miljardu eiro, iedzīvotāji no neizjutīs. “Fiskālā nodokļu sistēma ir pilnīgi izgāzusies, neskatoties uz solījumiem nepalielināt nodokļus. Mēs redzam, ka trijos virzienos nodokļi ir palielinājušies. Visi finansiālie uzlabojumi būs uz cilvēku rēķina – nav nekāda ietaupījuma, tikai ” plēšana” no cilvēkiem. Ieguldījumi ir vajadzīgi aizsardzībā vai iekšlietu sistēmā,” norādīja Klementjevs.

Savukārt ZZS pārstāvošais deputāts Edgars Putra, norādīja, ka viena no nākamā gada prioritātēm būs tieši demogrāfija. “Lai arī kādi laiki ir bijuši, valsts vienmēr ir rūpējusies par cilvēkiem un izdevumu sadaļa ir tikai augusi,” teic Putra.

Video: intervijas ar deputātiem Klementjevu un Putru

TOP komentāri

 • Svetlana Oliņa
  +9 +9 0

  Svetlana Oliņa

  Es saprotu - vajag aizsardzībai un visiem pārējiem (valsts iedzīvotāji - parastie tur neietipst), taču ... vai likteņu lēmējiem nav pienācis laiks padomāt, vai drīz nepienaks laiks, ka nebūs jau KO aizsargāt drīz?! (nebūs arī, kas jūsu algas pielikumus pelnīs.) Vai tik ļoti liela nevaļa un atraušānās no zemes, ka nav iespējas par to padomāt?
 • agija
  +5 +5 0

  agija

  Nu un pareizi ka cilveki pikete un ar to ir par mazmja cilveki ta kluses,ta pedejas apenes novilks valdiba,pasi sev pieliek algu,but nabaga cilvekiem jaskaita grasi!
 • Vai vai-
  +4 +4 0

  Vai vai-

  Par cilvēkiem pieejamu medicīnu neviens tur augšā nedomā. Nevienos laikos tā nav bijis, ka laukos likvidētas slimnīcas, lai cilvēki ātrāk izmirtu. Tāpat arī zāles- nekad nav maksājušas tādas summas, astronomiskas summas, ka cilvēki tās nevar nopirkt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl