Pie “Gaiļezera” salāpītas bedres. Slimnīca cer, ka pašvaldība atradīs līdzekļus ceļa renovācijai

0 Komentāru

Pēc sižetu sērijas par bedrainajiem piebraucamiem ceļiem pie slimnīcām galvaspilsētā, ko ir iesācis pārraidīt LNT Ziņu dienests, noticis pozitīvs pavērsiens.

Pie Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas “Gaiļezers” ir aizlāpītas bedres un tuvākajās dienās arī tās teritorijā tiks veikts ceļu remonts.

Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa konstatē, ka visas bedres, kas savieno Hipokrāta un Juglas ielas, pēdējo dažu nedēļu laikā ir aizlāpītas.

Šo bedrīšu lāpīšanu Gaiļezera pārstāve sauc par izmisuma soli, jo ceļš slimnīcai nepieder, taču pēc sižetu sērijas sapratuši, ka šajā lietā ir jāiesaistās.

Aija Lietiņa
Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve

Jā, tas bija izmisuma solis, jo slimnīcas pamatfunkcija ir ārstniecība, mums nav profesionālo ceļu remontdarbu veicēji slimnīcā. Bet to veica mūsu pašu tehniskie darbinieki, aizberot bedres ar asfaltbetona šķembām.

Pie Austrumu slimnīcas “Gaiļezers”, kur ātrās palīdzības brigādes ved pacientus, var nokļūt pa trīs piebraucamiem ceļiem – visi bija neapmierinošā stāvoklī. Sliktākais no ir tas, kas savieno Hipokrāta un Juglas ielu. Tam ir vairāki privātie īpašnieki, un aptuveni 150 metri pieder Rīgas pašvaldībai, kas pateicās LNT Ziņu dienestam, ka informēja par šo problēmu un arī Satiksmes departaments palikušo daļu no bedrēm sataisīja.

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Tāpat mēs turpināsim nekavējoties reaģēt, ja saņemsim šo informāciju, jo mums kā departamentam nav zināmi visi piebraucamie ceļi, kur pārvietojas visas NMPD mašīnas. Tā kā mēs varam aicināt slimnīcu vadību ar iesniegumu vērsties departamentā un aicināt salabot tos ceļus, ko viņi redz un ikdienā izmanto.

“Rīgas domes Satiksmes departamentam slimnīcas administrācija, sākot no 2015. gada, ir rakstījusi vairākas vēstules ar lūgumu palīdzēt saremontēt šo ceļu. Līdz šim mēs atbalstu nesaņēmām un rezultātā nebija,” min Lietiņa.

Bedrīšu lāpīšana tika veikta pēc tam, kad tika parādīti sižeti LNT. Kaut gan aptaujātie pacienti un viņu radi, kas arī izmanto šo piebraucamo ceļu, lai nokļūtu pie slimnīcas, uzskata, ka tā kvalitātei jābūt labākai.

“Pie slimnīcas ir briesmīgs ceļš, godīgi sakot… Neko citu pateikt nevaru. Kā te brauc un brauks ātrie, es nezinu,” stāsta kāda rīdziniece.

Līdzīgās domās ir arī slimnīcas “Gaiļezers” pārstāve. Viņi cer, ka pašvaldība atradīs līdzekļus, lai renovētu šo nozīmīgo piebraucamo ceļu, kur ik dienu atved vidēji 200 pacientu un tieši Rīgas pašvaldībai jāizdomā veids, kā to var izdarīt, jo daļa no šī ceļa pieder privātiem īpašniekiem, kuri nevēlās to remontēt. Turklāt bedrīšu lāpīšana pēc laika atkal būs noteikti jāveic no jauna. Pēc neilga laika šeit iebērtās šķembas tiks izspiestas un dziļās bedres atkal sagādās galvassāpes gan mediķiem, gan pacientiem.
0 Komentāru