Petraviča: Uzlabojoties situācijai, ierobežojumi aprūpes centros var tikt mazināti

Pievienot komentāru
Petraviča: Uzlabojoties situācijai, ierobežojumi aprūpes centros var tikt mazināti
EDIJS PĀLENS, LETA

Līdz ar saslimstības mazināšanos un situācijas stabilizēšanos sociālās aprūpes centros atsevišķi ierobežojumi var tikt mīkstināti, vienlaikus akcentējot, – situāciju savā iestādē pārzina un pamatotu lēmumu pieņem aprūpes centra vadītājs, norāda labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV)

“Sociālās aprūpes centros dzīvojošie ilgu laiku pavadījuši karantīnas apstākļos, bez iespējas satikt savus tuviniekus un draugus. Šobrīd vairums aprūpes centros mītošo ir saņēmuši pirmo vakcīnas devu. Turklāt no Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētājas šonedēļ valdības sēdē teiktā izriet, ka aizsardzība pēc vienas “AstraZeneca” vakcīnas devas saņemšanas pielīdzināma efektam, ko sniedz citu ražotāju divas devas. Tāpēc uzskatām, ka, lokāli izvērtējot situāciju, iespējams atvieglot Covid-19 ierobežojumus attiecīgajā sociālās aprūpes centrā.”

Petraviča skaidroja, ka apmeklējumi ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās ir atļaujami, ja tajās nav izsludināta karantīna, ja tuvinieks 14 dienu laikā nav uzturējies valstī, kas Slimību un profilakses kontroles centra mājaslapā publicēta kā valsts, uz kuru ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi, nav bijis ciešā kontaktā ar Covid-19 infekcijas slimnieku vai cilvēku, kurš atrodas mājas karantīnā, un nav Covid-19 raksturīgo klīnisko simptomu (tai skaitā temperatūra). Nepieciešamības vai šaubu gadījumā aprūpes centrs aicināts konsultēties ar epidemiologu.

Labklājības ministrija atgādināja, ka vienā apmeklējuma reizē centrā mītošo var apciemot ne vairāk kā viena persona, izņemot, ja apmeklētāji ir vairāki vienā mājsaimniecībā dzīvojoši vienas ģimenes locekļi. Labvēlīgos laika apstākļos ieteikts tikšanos organizēt sociālās aprūpes centra teritorijā, dārzā, lapenē, ievērojot divu metru distancēšanos.

Pirms apmeklējuma ir jāsazinās ar sociālās aprūpes centra vadību un jāvienojas par tikšanās iespēju un laiku.

Apmeklējuma laikā gan klientam, gan tuviniekam jānodrošina individuālo aizsardzības līdzekļu (maskas) un dezinfekcijas līdzekļu pieejamība, kā arī jāuzrauga to lietošana. Arī klāties tikšanās ilgumu nepieciešams iespējami saīsināt. Ja tikšanās tiek organizēta īpaši aprīkotā apmeklējumu telpā, kur iespējams sarunāties caur stiklu pa telefonu vai izmantojot citus tehniskus risinājumus, individuālie aizsardzības līdzekļi nav jālieto.