Petraviča rosina izmaksāt vienreizēju 200 eiro atbalstu pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti

81 komentārs
Petraviča rosina izmaksāt vienreizēju 200 eiro atbalstu pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti
OKSANA DŽADANA, F64

Labklājības ministre Ramona Petraviča (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) koalīcijas partiju sadarbības sanāksmē rosinājusi izmaksāt vienreizēju 200 eiro atbalstu pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti, aģentūru LETA informēja ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš.

Vienreizējs finansiāls atbalsts Covid-19 krīzes grūtību pārvarēšanai būtu jāizmaksā arī vecuma pensionāriem, invaliditātes pensiju saņēmējiem un personām, kuri saņem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, akcentē Petraviča.

“Arī pensionāri un cilvēki ar īpašām vajadzībām krīzes laikā saskaras ar grūtībām, un viņu ikdienas izdevumos parādījušies tēriņi aizsarglīdzekļu iegādei – maskām, dezinfekcijas līdzekļiem, imūnsistēmu stiprinošiem medikamentiem,” skaidro ministre.

Viņa tostarp atzīmē, ka šiem cilvēkiem ir apgrūtināta un nereti pat neiespējama palīdzības saņemšana no bērniem vai radiniekiem. Cilvēkiem ar invaliditāti aizvien sarūk darbā iekārtošanās iespējas, turklāt visi šie ļaudis ir Covid-19 riska grupā.

Lai gan detalizēti priekšlikums vēl nav izdiskutēts, viens no Labklājības ministrijas aprēķinātajiem variantiem paredz 200 eiro vienreizēju piemaksu visiem vecuma un invaliditātes pensiju, kā arī valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējiem. Šāda vienreizēja atbalsta izmaksāšana prasītu aptuveni 100 miljonus eiro.

Ministre norāda, ka šādu palīdzību jau sniegusi kaimiņvalsts Lietuva, kura vienreizējus 200 eiro piemaksu izmaksāja visiem vecuma pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un citām iedzīvotāju grupām.

81 komentārs