Petraviča pieprasa līdz piektdienai novērst kļūdas VSAA datos par pensijām

2 komentāri
Petraviča pieprasa līdz piektdienai novērst kļūdas VSAA datos par pensijām
OKSANA DŽADANA, F64

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) pieprasījusi nekavējoties novērst kļūdas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) datos par pensijām, ko VSAA nodevusi Valsts ieņēmumu dienestam (VID).

Kā informē Labklājības ministrija, Petraviča pieprasījusi VSAA direktorei Inesei Šmitiņai nodrošināt kļūdu novēršanu un veikt atkārtotu datu iesniegšanu VID līdz šā gada 22. martam.

Tāpat pieprasīta informācija par kļūdas rašanās cēloņiem un operatīva krīzes komunikācija ar klientiem un sabiedrību. Līdz 25. martam ministre sagaida informāciju par to, vai līdzīga rakstura kļūdas varētu skart arī citus VSAA pakalpojumu saņēmējus.

“Pēc kļūdu novēršanas un situācijas normalizēšanas, lūdzu detalizētu ziņojumu par minēto jautājumu un redzējumu par rīcību, lai šādas situācijas neatkārtotos,” savā rezolūcijā uzsver labklājības ministre Ramona Petraviča.

Jau vēstīts, ka nedēļas sākumā tika konstatēts, ka VSAA kļūdainas datu apstrādes rezultātā VID ir nosūtījusi nepareizus datus par 6 098 pensiju saņēmējiem, uzrādot lielākus ienākumus. Šīm personām VID gada ienākumu deklarācijās kļūdaini uzrādās iedzīvotāju ienākuma nodokļa parāds.

Kļūda radusies tiem pensiju saņēmējiem, kuriem 2018. gadā tika pārrēķināts pensijas vai piemaksas pie pensijas apmērs, piemēram, veikti pensiju pārrēķini, kapitāla pārskatīšana vai paaugstināta piemaksa par stāžu, kā rezultātā ir pārrēķināts arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Kā ziņots, VID 1. martā sāka pieņemt gada ienākumu deklarācijas par 2018. gadu.

2 komentāri