Petraviča: No bērnunamiem pilnībā atteikties nebūs iespējams

1 komentārs

Latvijā 794 bērni aizvien dzīvo institūcijās, tā intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”).

Vienlaikus ministre akcentēja, ka institūcijās dzīvojošo bērnu skaits samazinās, kas ir labā ziņa.

Petraviča gan pauda viedokli, ka pavisam atteikties no institūcijām nevarēs, pieļaujot, ka bērniem ar ļoti smagiem veselības traucējumiem ģimenes atrast nevarēs. Tomēr ministrija strādās, lai apstākļus šiem bērniem maksimāli pielāgotu ģimeniskai videi.

“Ir izveidotas speciālās audžuģimenes. Lai gan jāsaka, ka tās sāka veidot pagājušajā gadā. Nav pagājis pietiekami ilgs laiks, lai mēs varētu spriest par rezultātiem. Ir nepieciešams ilgāks laiks un darbs, ko ieguldīt. Bet noteikti no institūcijām mēs nekad nevarēsim atteikties, jo tik tiešām būs bērni, kuri paliks institūcijās. Ir bērni ar ļoti smagiem funkcionālajiem traucējumiem, kuriem diemžēl droši vien, ka ģimenes netiks atrastas. Bet tiek pielāgoti šie apstākļi, lai tie būtu maksimāli tuvu ģimeniskai videi, kurā viņi dzīvotu,” pauda Petraviča.

Ministre arī informēja, ka plāno tikties ar tieslietu ministru, lai pārrunātu iespēju nodot bāriņtiesas Tieslietu ministrijas pārraudzībā. 15. maijā viņai par šo jautājumu paredzēta tikšanās ar Latvijas Pašvaldību savienību, kā arī tiesībsargu.

Noslēgumā Petraviča piebilda, ka pielaides valsts noslēpumam neesamība viņas darbu netraucē. Viņa atklāja, ka Satversmes aizsardzības birojs ar viņu par šo jautājumu nav sazinājies.

Kā ziņots, pielaidi valsts noslēpumam vēl nav saņēmusi labklājības ministre, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”).

1 komentārs