Petraviča: Ja situācija kristīgā pansionātā “Zilaiskalns” bijusi apzināta nolaidība, tas var draudēt ar kriminālatbildību

6 komentāri

Ja, veicot pārbaudes adventistu senioru namā “Zilaiskalns”, tiks konstatēta apzināta nolaidība, tas var draudēt ar kriminālatbildību, vēršoties pret pansionāta vadību, intervijā “900 sekundēs” sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Petraviča stāstīja, ka patlaban pansionātā Veselības inspekcija (VI) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) veic visas vajadzīgās pārbaudes lietas apstākļu noskaidrošanai, jo, ja ir brīvprātīga vakcinācija, ir jāizvērtē, vai pansionāta klienti no tās bija atteikušies paši jeb otrādi – iespaidoti, lai atteiktos no vakcīnas.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV)

“Labklājības ministrija ir pieprasījusi VI un SPKC izvērtēt šo [“Zilaiskalns”] situāciju. Jo tās ir kompetentās iestādes un tikai tās var dot atbildes, vai ir ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības un kas īsti ir noticis. Vakcinācija ir brīvprātīga un līdz ar to ir jāizvērtē, vai [adventistu senioru nama] klienti ir atteikušies vakcinēties jeb viņi kādā veidā ir tikuši iespaidoti, lai atteiktos vakcinēties. (..) Protams, pēc tam mēs varēsim lemt par tālākajiem soļiem. Jo, ja tā ir bijusi apzināta nolaidība, tas var draudēt arī ar kriminālatbildību. Savukārt, ja saņemsim no VI ziņojumu par konstatētiem pārkāpumiem, tad Labklājības ministrija var arī lemt par “Zilaiskalns” izslēgšanu no attiecīgo pakalpojumu sniedzēju reģistra.”

Viņa arī uzsvēra, ka Labklājības ministrija ik dienu ievāc informāciju par saslimšanas gadījumiem sociālās aprūpes iestādēs un un ministrija prasījusi kompetentajām iestādēm izvērtēt situāciju adventistu senioru namā “Zilaiskalns” jau vairāk nekā pirms nedēļas, tiklīdz parādījās informācija, ka iestādes sniegtā informācija varētu neatbilst reālajai situācijai.

Taujāta, vai līdzīga situācija nav vēl kādā pansionātā, Patraviča uzsvēra, ka Labklājības ministrijas rīcībā nav informācijas par nevienu sociālās aprūpes centru, kas arī būtu atteicies no vakcinācijas pret Covid-19. Ministre arī piebilda, ka līdz šodienai ir sapotēti 2500 sociālās aprūpes centru darbinieku, kas ir 93% no vakcinēties piekritušajiem. Kopumā 6300 klienti saņēmuši pirmo vakcīnu pret Covid-19, kas ir apmēram 73% no tādu vēlmi izteikušajiem.

Raidījums “Nekā personīga” 18. aprīlī vēstīja, ka adventistu senioru nama “Zilaiskalns” vadība atteikusies savus klientus vakcinēt pret Covid-19, bet marta beigās ar šo slimību sasirguši gandrīz visi pansionātā mītošie sirmgalvji un desmit no viņiem miruši.