Petraviča: Ja sabiedrības vairākums atbalstītu ģimenes jēdziena paplašināšanu, droši vien būtu jārīko referendums

4 komentāri
Petraviča: Ja sabiedrības vairākums atbalstītu ģimenes jēdziena paplašināšanu, droši vien būtu jārīko referendums
OKSANA DŽADANA / F64

Ja sabiedrības vairākums atbalstītu ģimenes jēdziena paplašināšanu, droši vien par šo jautājumu būtu jārīko referendums jeb tautas nobalsošana, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Viņa akcentēja, ka laulības starp vīrieti un sievieti aizsargā Satversme. Likumdevējs nav paredzējis kādu citu ģimenes formu. “Ja sabiedrības vairākums atbalstītu, ka ģimenes jēdziens ir jāpaplašina, tādā gadījumā tad būtu droši vien jārīko referendums, jo šobrīd Saeimas vairākums atbalsta ģimeni tādā formulējumā, kāds noteikts gan Satversmē, gan Civillikumā,” sacīja labklājības ministre.

Komentējot, kā ģimenes jēdziena paplašināšana teroētiski var apdraudēt ģimeni tradicionālā izpratnē, Petraviča teica, ka bērni ir ģimenes mīlestības augļi, un tādēļ “ir jānosargā ģimenes jēdziens tāds, kāds Latvijas valstī noteikts, ja tāda ir lielākās daļas sabiedrības vēlme”.

Komentējot, kad Latvijā tiks slēgti bērnu nami, Petraviča teica, ka tuvākajā pārredzamā nākotnē tas nenotiks. “Vienalga, kā mēs to institūciju sauksim, bet būs institūcija, kurā bērni diemžēl būs. Pašlaik gan pašvaldību bērnu namos, gan valsts sociālās aprūpes centros ir kopumā 582 bērni, tostarp valsts sociālās aprūpes centros – 152 bērni. Tie ir bērni ar smagu invaliditāti, smagiem funkcionāliem traucējumiem,” pastāstīja Petraviča.

Vienlaikus viņa akcentēja, ka bērnu skaits bērnunamos ik gadu samazinās un tuvāko piecu gadu laikā paredzams, ka bērnu skaits bērnu namos samazināsies vēl par 50. Viņa atgādināja, ka Labklājības ministrijas (LM) mērķis ir mazi bērnu nami, kuros mīt līdz 24 bērniem. Arī patlaban attiecīgās iestādes tiek pārveidotas uz ģimeniskai videi pietuvinātām, dzīvokļu tipa grupiņām. Iespējams, tiks celtas arī jaunas šādas iestādes.

Lasi vēl: Politiķiem jāizšķiras, cik plaši īstenot Satversmes tiesas spriedumu viendzimuma ģimeņu lietā