2 komentāri

9. maijā galvaspilsētā pie cilvēku apģērbiem un automašīnu logiem vērojamas krietni mazāk melni oranžās Georga lentītes nekā iepriekšējos gadus.

Kopš 2014. gada šo pretrunīgi vērtēto simboliku uz svinībām sanākušajiem cilvēkiem Uzvaras parkā vairs nedala ar partiju “Saskaņa” saistītā biedrība “9. maijs.lv”. Politologs Andis Kudors ir pārliecināts, ka lentītes ielās redzamas retāk, jo šī simbolika plaši lietota Krimas aneksijas laikā. Šī iemesla dēļ lentītes pārstājuši izmantot arī, piemēram, Krievijas sabiedroto valstu – Kazahstānas un Baltkrievijas – līderi.

Tomēr šodien Uzvaras parkā lentītes tomēr cilvēkiem dalīja atsevišķas organizācijas, kam svētku galvenie organizatori bija ierādījuši vietu pie mazās skatuves.

Tāpat simboliku cilvēkiem dalījusi arī Tatjanas Ždanokas pārstāvētā partija Latvijas Krievu savienība, LNT Ziņām apliecināja politiskā spēka biedrs Miroslavs Mitrofanovs. Galvenokārt tas noticis nevis uz ielas, bet partijas birojos Rīgā un Daugavpilī. Lentītes partija pasūtījusi no Lietuvas, kā arī ieguvusi no savām sadarbības organizācijām Krievijā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl