Pētnieki aicina iesūtīt stāstus par piedzīvoto Pārdaugavā

1 komentārs
Pētnieki aicina iesūtīt stāstus par piedzīvoto Pārdaugavā
KASPARS KRAFTS, F64

Rīga Daugavas kreisais krasts ļoti strauji mainās, tāpēc zinātnieki aicina saglabāt atmiņas par Pārdaugavu.

Folkloras krātuves pētnieki norāda, ka Pārdaugava vietām strauji izzūd. Šeit ļoti labi var redzēt, kā sena ēka mēģina sadzīvot ar jaunu augstceltni.

“Runa ir par vietām, ēkām un cilvēku dzīvi Pārdaugavā. Mēs vēlamies dokumentēt šā brīža Pārdaugavu un šā brīža cilvēku atmiņu Pārdaugavu,” Latviešu folkloras krātuves vadītāja Rita Grīnvalde stāsta par pētnieku ieceres galveno uzdevumu.

Drīzumā daudzas Rīgas kreisā krasta apkaimes ievērojami mainīsies, tāpēc pētnieki saglabāt vismaz stāstus.

“Pārdaugava piedzīvo lielas pārmaiņas, mēs to varam redzēt, braucot cauri vai esot tur uz vietas un dzīvojot, top jaunas būves, zinām, ka tiek plānota dzelzceļa pārbūve, kas noteikti mainīs ainavu, un daudzi pieturas punkti paliks tikai stāstos,” saka Grīnvalde.

Atmiņas par Pārdaugavu aicināts iesūtīt ikviens, ne tikai pastāvīgie minētās pilsētas daļas iedzīvotāji.

Interneta vietnē “Garamantas.lv” ir iespēja arī atbildēt uz uzvedinošiem jautājumiem, kas palīdz atminēties stāstus par Pārdaugavu. Tomēr neviens no tiem nav obligāts, ja ir attēli, tad arī tos varat pievienot.

“Līdztekus mēs mudinām pievienot fotogrāfijas, taču nav obligāti. Būtu labi, ja jūs varētu kartēt digitālā kartē, kur var atzīmēt. Esam saņēmuši jau pirmās atbildes, redzam, ka tur veidojas simpātiska kopīgā stāstu karte,” bilst Grīnvalde.

Kolekcijā pētnieki centīsies apkopot iespējami daudz stāstu, un izveidotā karte noderēs jau krietni vēlāk, lai stāstītu par agrāko dzīvi Pārdaugavā.
1 komentārs