Pētniecība Latvijā uzņem apgriezienus; dzimst jaunas un interesantas idejas

Komentāri

Arvien vairāk  Latvijā tiek izmantoti pašmāju pētnieku radītie produkti. To vidū – Latvijas Elektronikas un Datorzinātņu institūta radītās ierīces, kuras plaši tiek izmantotas bērnu rehabilitācijā. Pēdējo gadu laikā arvien vairāk gados jauni cilvēki iesaistās jaunu pētījumu izstrādē.

Ar lielu entuziasmu mazais Māris ar ergoterapeiti Santu Geidāni veic rehabilitācijas procedūru, kuras laikā bērnam tiek trenēta galvas pozīciju kontrolēšana un mācīta alternatīvā saziņas metode. Māris ir tikai viens no centra Mēs līdzās esam pacientiem, kurš savā rehabilitācijā izmanto Latvijas Elektronikas un Datorzinātņu institūta radītos valkājamos sensorus.

Šī ir jaunā rītdienas tehnoloģija, kas top šodien. Tie tiek dēvēti par mīkstajiem robotiem, kas aizstās pašreizējos cietos robotus, kas iekaļ pacientu dzelzs vai plastmasas važās, bet šī ir tehnoloģija, kas ļaus daudz labāk kontrolēt savu ķermeni un galvenais un pats svarīgākais, kas man šķiet ir tas, ka mēs strādājam uz to, lai bērns spētu mācīties un spētu komunicēt.

Šis ir tikai viens no virzieniem, kas tiek izstrādāts Elektronikas un Datorzinātņu institūtā.  Jaunais pētnieks Rihards Fuksis iepazīstina ar paša izgudroto plaukstas datu nolasīšanas un apstrādes sistēmu. Tās izstrāde norit jau piekto gadu un tagad ierīce izmantota un pārbaudīta pašā institūtā, bet  pavisam drīz tās tiks izmantota arī Latvijas Universitātes telpās un kalpos kā ieejas atslēga. Šī ierīce ir unikāla un līdzīga versija ir atrodama tikai Japānā.

Latvijas Elektronikas un datorzinātņu institūts pirms diviem gadiem tika atzīsts par labāko inženierzinātnē Starptautiskā Latvijas zinātnes invertējumā. Institūts dažādos pētījumos plaši sadarbojas ar daudzām citām valstīm pasaulē.

Kā norāda institūta vadība tad viens no viņu galvenajiem panākumiem, kāpēc tas tika atzīts par labāko pēdējo gadu laikā ir sekmīgi veiktā pētnieku paaudžu maiņu. Institūtā ir ienākuši vairāki desmiti jauniešu ar jaunām idejām un jaunu skatījumu.

Foto:

Video

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl